SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

WWE (Dünya Eğlence Güreşi) öncesi bu sporun en meşhur ismi Mark Henry halterden kalma kıskançlığını paylaştı: “94'te tüm kızlar Halil'le ilgileniyordu. Bense sadece hayal kuruyordum”

Türkiye, 23 Şubat'ta Ülker Arena'da WWE heyecanı yaşayacak… WWE ne mi? Hani şu ekranda karşılaştığımız kocaman güçlü adamların ringde hesaplaşmaları. Ben de bu sporun ünlü yıldızı Mark Henry ile biraraya geldim. Karşımda dev bir adam ve çaresiz bir ben…

SENİN YAPTIĞIN GÜREŞE GELELİM. WWE BİR TİYATRO MU?

“Bizim yaptığımız dizi gibi. Kamera ve ışıkları olmayan bir dizi. Bizim ne yapacağımızı seyirci belirliyor. Gezici performans gösteren dünyanın en iyi şov grubu biziz. Tamamen bir oyun değil. Sakatlandığımız da oluyor. Basit değil. Evde denemeyin.”

F.BAHÇE’NİN BASKET MAÇLARINI OYNADIĞI ÜLKER ARENA’DA OLACAK BU ŞOV..

“F.Bahçe’nin evine konuk olacağız. Bu yüzden F.Bahçeli futbolcuların gelip bizi en önden izlemesini isterim. Onların mabedinde formalarını giymek isterim ama benim içine sığabileceğim özel bir forma yapmalar gerek”

BU BEDEN DOĞUŞTAN MI YOKSA ÖZEL ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ MÜ?

“Aslında ikisi de… Öncelikle doğuştan kısmını anlatayım. 2 yaşındayken buzdolabını açıp bir galon sütü aşağı indirebilecek kadar güçlüydüm. 11 yaşından beri de ağırlık çalışıyorum”

Vü­cut ge­liş­tir­mek mo­da. Ama bu işe ge­nel­de do­ping de ka­rı­şı­yor. “Bu bir ter­cih. Do­ping ya­pan­lar ke­sin­lik­le ya­rış­ma­ma­lı­lar. Bu bü­yük hak­sız­lık. Sağ­lı­ğa da za­rar­lı. Do­ping spo­run onu­ru­nu ze­de­li­yor.”

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI OLMAK NASIL BİR DUYGU?

“Bu laftan ibaret değil. 3 ayrı sporda ulusal isim yaptım. Bunu dünyada benden başka başaran yok.”

ESKİ BİR HALTERCİSİN. BİZİM HALTERCİMİZ HALİL MUTLU’NUN SENDE YERİ APAYRI. GÜZEL ANILARINIZ VAR…

“Biz onun­la çok za­man ge­çir­dik. Par­ti­le­re git­tik, eğ­len­dik. 1994'te İs­tan­bu­l'­da­ki Dün­ya Şam­pi­yo­na­sı'n­da ma­dal­ya­la­rı top­la­mış bi­ze ha­va atı­yor­du. Biz ne içe­bi­li­yor­duk ne kız­lar­la ko­nu­şa­bi­li­yor­duk. 3 gü­nü­müz var­dı sa­de­ce. Tüm kız­lar onun ve Na­im Sü­ley­ma­noğ­lu'nun pe­şin­den ko­şu­yor­du. Ben ise kız­la­rın ba­na ulaş­mak is­te­me­si­ni sa­de­ce ha­yal ede­bi­li­yor­dum. Uma­rım ba­şı be­la­ya gir­mez, çün­kü ev­len­di­ği­ni bi­li­yo­ru­m”

 PEKİ NAİM?..

“Naim’i büyük dergilerde kızlarla olan resimleriyle hatırlıyorum. Tanıştığımızda ona hayran olduğumu söylemiştim. Bu tarz sporları yapan insanlar sert görünür. O ise hep gülüyordu”

DENİZ EKE / AMK

Yayınlanma Tarihi:07:46,