SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona'nın Menajer Asistanı Jordi Roura, Real Madrid'in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu savunmanın zor olduğunu fakat bunun bir yolunu bulacaklarını ifade etti.

Katalan ekibi Kral Kupası yarı final mücadelesinin ilk maçında Başkent devi ile karşılaşmak için Santiago Bernabeu'ya yolculuk yapacak.

Roura, oyuncularını Jose Mourinho'nun takımını durdurmanın kolay olmayacağıyla ilgili uyardı ve özellikle 7 numaralı oyuncunun oluşturacağı tehlikelere dikkat çekti.

Basın mensuplarına Real Madrid maçı öncesi açıklamalarda bulunan Roura, “Cristiano'nun kalitesini biliyoruz fakat onu durdurmak her zaman zor oldu. Bunun için odaklanmak zorundayız. Bunun için sihirli bir şey yok. Cristiano mükemmel bir oyuncu. O burada değilken bile şimdi bize karşı gol atıyor. Bu anlaşılabilir bir durum.” ifadelerini kullandı.

Barcelona'nın ligde ezeli rakibinin 15 puan önde yer almasının, Kral Kupası ile bir alakasının bulunmadığına dikkat çeken Roura, “İnsanların bizim ne kadar iyi futbol oynadığımız ile ilgili yorumlarını anlıyorum. Fakat onlar çok tehlikeli olacak. Madrid'de Real Madrid'e karşı oynayacağız ve bu her zaman oldukça zor bir mücadele. Ligde pozisyon olarak rahatız. Bunu biz kazandık. Bunlar değişik mücadeleler ve Madrid'den iyi bir neticeyle ayrılmaya çalışmak zorundayız. Onların kadrosunun eksik olduğunu düşünmüyorum. Onlar mükemmel bir rakip.” şeklinde konuştu.

Arsenal'in forvet oyuncuları David Villa ile ilgilendiği yönünde açıklamalara yapan Roura, “Arsenal'in Villa ile ilgilenmesinin her hangi bir kanıtına sahip değilim. O bizim oyuncumuz ve sezon sonuna kadar burada kalacak.” diye konuştu.