SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Özkalfa'nın 90+1'de Necip Uysal'a gösterdiği sarı kart kendi adına ‘utanç' abidesidir. Bütün maç boyunca Necip'in provokasyonlarına, tekmelerine ses çıkartmayan Özkalfa, lütfen kart gösterdi uzatmalarda genç futbolcuya. Melo'yu atması ise doğruydu. Tükürük yüze yansıdı mı yansımadı mı bilmiyorum. Mutlaka izleyip (!) görenler olacaktır. Ama aslolan hakem raporudur. G.Saray bunun savaşını vermiyor muydu?

Melo’nun suyu ısındı. Sezon sonu opsiyonlu bir sözleşmesi var. 6.5 milyon euro ödenirse satın alınacak(tı) artık alınmaz. Tükürük hareketi var, tükürüğün olması ya da olmamasının kavgasını yapmamalı G.Saray.

Güzel başlayan, skor olarak çok iyi biten bir ilk devreydi G.Saray adına. Ama futbol karnesi zayıftı G.Saray'ın. Organize olamayan, topu ayağında tutamayan G.Saray'ın iki gol bulması ise biraz kalitesinden biraz Beşiktaş'ın hatalarındandı. Beşiktaş tarzı sert ve hızlı oynayan takımlar G.Saray'a ters geliyorlar. Baskı, sürat pek sevmediği şeyler bu sezonki G.Saray'ın. Beşiktaş ise bunu fazlasıyla yapıyor. Oyunun gelişimi normaldi aslında. Drogba değiştirir!

Beşiktaş baskı kurmaya, sert oynamaya çalışacak, G.Saray hata kovalayacaktı. Zaten öyle de oldu. İlk golde Mehmet ters kademeye giremedi sağ bekten, ikincisinde ise Toraman, Riera'nın arkasında kaldı. Bir de defanstan çıkarken Beşiktaş savunmasının kaptırdığı bir top vardı. Umut-Elmander ikilisi kullanamadı. Onun dışında G.Saray'ın pozisyonu yoktu. 3. dakikada öne geçip topa sahip olamamak, defansif kurguyu kuramamak hep eksi hanesine yazıldı sarı-kırmızılı takımın.

Sivok’un golüyle başlayan ikinci yarı, Melo'nun atılmasıyla devam edince Arena'da kazanın altına odun atılmışçasına sıcak bastı G.Saray'ı. İşin ilginci ise G.Saray'ın bu dakikadan sonra daha iyi oynaması, rakibine pozisyon vermemesiydi. Sneijder'i tek forvet oynadığı 10 kişilik G.Saray'da şimdilik değerlendirmek komik olur gibi geliyor bana.. Bir iki maç daha bakalım.. Drogba gelince ne olacak onu bekleyelim.

G.Saray çok zor maçı, zor şartlar altında kazanırken sahanın yıldızı Hamit'ti. Sahaya karakter koydu takımı 10 kişi kaldıktan sonra. Sabri'yi unutmadan alkışlamalı, Riera'yı pozisyon bilgisi ve futbol zekasıyla farklı bir noktada değerlendirmeli. Emre Çolak ise gol attı ama haftalardır kayıp sahada. Terim ona iyi sabrediyor. Umarım ya Emre düzelir ya da Terim inadından vazgeçer. Ya bu arada… Burak Yılmaz neredeydi?

Kasımpaşa kaybı, Bursa deplasmanı öncesi önemli bir 3 puandı G.Saray için.. F.Bahçe'yi kendisine yaklaştırmadı, Beşiktaş'la farkı 5'e çıkarttı. Bakalım yeni transferlerden sonra G.Saray nasıl oynayacak?