SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basın toplantısı aracılığı ile istifasını kamuoyuna duyuran başaralı teknik adam, Bursaspor’dan ayrılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Sağlam’ın konuşmasından satır başları:

Öncelikli olarak Bursa’da bugüne kadar çalışmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyleyen Sağlam, büyük başarılara da imza attıklarını söyledi. Takımın durumu ve istifa süreci ile olarak ise Ertuğrul Sağlam, şampiyon takımı revizyon sırasında şanssız bir dönem geçirdik, böyle olmasını beklemiyorduk dedi.

Son dönem yaşanan puan kayıpları ve kötü futbolla alakalı bütün sorumluluğu üstüne alan genç çalıştırıcı, kendisinden sonra gelecek kişiler için de iyi bir kadro bıraktığını ifade etti.

Öte yandan Ertuğrul Sağlam, istifa kararını alırken, kulübün menfaatleri için bu kararını aldığını, Bursaspor için böylesinin daha hayırlı olacağını söyledi.

Sağlam veda ederken, ”Başkan, Yönetim Kurulu, Vali, Emniyet Müdürüne, kulüp personeline, Büyük Bursaspor taraftarına ve başarıların mimarı futbolcu kardeşlerime teşekkür eder, kırdığımız kişilerden özür dilerim.” diye konuştu.

GERİ GELMEK İÇİN GİDİYORUZ

Bununla beraber çarpıcı bir açıklama daha yapan Ertuğrul Sağlam, ”Bu bir devir değil, yeniden buraya gelebilmek için şimdi gidiyoruz”. Hakkınızı helal edin ifadelerini kullandı.

Başkanla da zaman zaman Bursaspor’u iyi yerlere taşıma konusunda fikir ayrılıklarımız, tartışmalarımız oldu diyen genç çalıştırıcı, fakat bunların hepsi tatlıya bağlandı dedi.

Son olarak istifa süreci ile alakalı olarak, ”Kolay alınan bir karar değil, belli bir sürecin yaşattığı sıkıntıların bir yansımasıdır. Bir günde verilmiş bir karar değildir. Bursaspor’un geleceği açısından bu kararın faydalı olacağını düşünüyorum. Taraftarın da takımın yanında daha fazla takımın yanında olmasını diliyorum.” ifadelerini kullanan Ertuğrul Sağlam konuşmasını noktaladı.

Sağlam salonu terk ederken, ‘Adam gibi adam’ tezahüratları ile uğurlandı.

Yayınlanma Tarihi:13:43,