SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da transfer bitmiyor! Ve öyle sıradan isimlerle de geçiştirilmedi bu ara dönem.. Wesley Sneijder'i renklerine katarak tüm dünyaya gücünü ve iddiasını kanıtlayan sarı-kırmızılılar şimdi de sezon başında gündeme gelen Drogba'ya imza attırmayı başardı. Çin ekibi Shanghai Shenhua ile yollarını ayıran Fildişili yıldız, Afrika Kupası için bulunduğu Güney Amerika'da, Pretoria Büyükelçiliği'nde kendisini 1.5 yıllığına G.Saray'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

7 MİLYON EURO ALACAK

Perşembe günü başkan Ünal Aysal'ın sahibi olduğu Les Ottomans'da Drogba'nın menajeri Frolet ile her konuda anlaşan sarı-kırmızılılar derbi günü bombayı patlattı. 34 yaşındaki dünyaca ünlü yıldızın önüne 1.5 yıllık kontrat koyan yönetim bu sürede oyuncuya 7 milyon Euro ödeyecek. Aysal'ın danışmanları Sinan Kalpakçıoğlu ve Bülent Tulun'un resmiyete döktüğü Drogba, Afrika Kupası'nın bitişiyle birlikte İstanbul'a gelerek yeni takımına katılacak. Fildişi Sahili finale kadar yükselirse sarı-kırmızılıların yeni yıldızıyla buluşması 11 Şubat'ı bulacak. YARIN ÖBÜR GÜN AÇIKLARIZ Ağzı sıkılığı ile bilinen G.Saray İkinci Başkanı Ali Dürüst bile Didier Drogba konusunda sarı-kırmızılı taraftarları heyecanlandıracak sözler söyledi. Güney Afrika'da imza atmasına karşın borsadan gelebilecek cezayı da düşünerek kesin konuşmayan başarılı yönetici, henüz bir anlaşmadan bahsedemeyeceklerini söyledi.

HABERİNİZ OLUR

Anlaşma sağlanırsa bunu herkese açıklayacaklarını belirten Dürüst, “Açıklamadığımıza göre de anlaşma olmadığını düşünebilirsiniz. Biterse yarın öbür gün açıklarız'' diyerek kendi tarzıyla üstü kapalı da olsa transferin bittiğini ima etti.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:07:24,