SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FA Cup maçında Brentford karşısında alınan 2-2’lik beraberlikten dolayı eleştirilen Chelsea’nın İspanyol teknik adamı maçtan sonra yaptığı açıklamarla kendini savundu.

Takımın durumu ve maç sırasında yaptığı değişikler hakkında açıklamalar yapan Benitez, “İkinci yarının başında Juan Mata'yı sahaya sürerek oyunu değiştirebileceğimi düşündüm. Daha sonra Azpilicueta ve Demba Ba değişiklikleri ile de momentumu lehimize çevirmeyi başardım. Çünkü bana yöneltilen eleştirilerin aksine burada ne yaptığımı biliyorum. Ama aşikâr olan bir şey var ki transfer yapmamız gerekiyor. Sakat durumda olan ve Afrika Uluslar Kupası'na giden oyuncu sayımız fazla. Bu süreçte bazı oyuncularımızı hiç dinlendiremiyoruz ve bu da istemediğimiz sonuçlar almamıza sebep oluyor. Transfer sezonu kapanmadan yönetimden bazı atılımlar konularda ısrarcı olacağım.” sözleriyle kendisini savundu ve takımın transfere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Premier Lig’de çarşamba akşamı Reading ile karşılaşacak olan Chelsea, 23. hafta maçları sonunda 45 puanla üçüncü sirada bulunuyor.

eurosport.com

Yayınlanma Tarihi:13:24,