SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki yıllık rüya gerçek oldu. Fildişili dünya yıldızı G.Saray'da.

Tulun-Kalpakçıoğlu ikilisi dün Drogba'nın menajeri Frelot ile birlikte Güney Afrika'ya gitti. 1.5+1 yıllık sözleşme imzalandı. Drogba bugün Shanghai Shenhua ile yollarını resmen ayıracak ve asrın transferi açıklanacak.

Sneijder transferi ile yetinmeyen Galatasaray, bir dünya yıldızını daha kadrosuna kattı: Didier Drogba! Taraftarın iki yıllık özlemi sona erdi, Ünal Aysal sözünü tuttu, Drogba ‘Galatasaraylı' oldu. AMK'nın üç gün önce duyurduğu transferin perde arkası şöyle: 34 yaşındaki Drogba'nın menajeri Pierre Frelot Perşembe günü İstanbul'a geldi. Frelot, Galatasaraylı yöneticilerle Ünal Aysal'ın oteli Les Ottamans'ta bir araya geldi. Taraftar 1.5+1 senelik sözleşmede kesin anlaşmaya vardı.

GÜNEY AFRİKA’DA İMZAYI ATTI

Önceki akşam İstanbul'dan ayrılan ve Drogba'nın yanına yola çıkan Frelot yalnız değildi. Ünal Aysal'ın danışmanları Sinan Kalpakçıoğlu ve Bülent Tulun ile menajer Ceylan Çalışkan da Güney Afrika'ya uçtu. Cumartesi 00:55'te TK 0040 sefer sayılı Johannesburg uçağına binen dörtlü, 18 D-E-F-G koltuklarına kurulup Drogba transferinin yaratacağı yankıyı konuştu.

Dün Cape Town'a geçen ekip, Fildişi Sahili-Tunus maçını tribünde izledi ve ardından Drogba kendisini Galatasaraylı yapan 1.5+1 senelik sözleşmeye imza attı. Bugün Shanghai Shenhua ile yollarını ayıracak Drogba, Afrika Kupası bittiği gibi İstanbul'un yolunu tutacak.

Raşit ALTUN/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:19,