SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Mersin İdmanyurdu mağlubiyetinin ardından rakiplerini tebrik ederek, ”Mersin ekibi iyi bir galibiyet aldı” dedi.

Mersin’in bu galibiyete çok ihtiyacının olduğunu ifade eden Çalımbay, ”Bizim de ihtiyacımız vardı. Maça baktığınızda gole kadar her şey iyi gidiyordu. Golü yedikten sonra tabii ki riske girmemiz gerekiyordu. Onu yapmaya çalıştık. İkinci yarıya hem forvete hem de defansa dönük oyun sistemiyle başladık. Yine oyun üstünlüğüne baktığınız zaman, bizde gözüküyor ama ataklarımız iyi ataklar değildi. Zaten son vuruşlarda iyi değildik. Ummadığımız bir mağlubiyet aldık. Tabii bunlar futbolun içinde olan şeyler. Bir an önce kendimizi toparlamamız gerekiyor” diye konuştu.

HAKEMLERE YÜKLENDİ

Lig ve kupa maçlarını birlikte götürmenin bazen zor olduğuna işaret eden Çalımbay, şunları kaydetti:

”İkisini birden yaparken, bazen mağlubiyetler, kötü günler olacak. Bu da onlardan bir tanesiydi. Bizim üzüldüğümüz şey, hakemlerin yaptıkları. Yani bundan önceki maçlarda da bu maçta da inanılmaz hatalar yapıyorlar. Bizim tek istediğimiz biraz daha dikkatli olmaları. Yoksa bizim hakemlerle bir problemimiz yok. Maalesef geçen hafta olsun, bu hafta olsun istemediğimiz şeyler yaşadık. Bunlar Mersin’in galibiyetini gölge düşürmesin. Mersin, hakikaten bizden daha çok istedi ve mücadele etti. Haklı bir galibiyet aldı. Tekrar tebrik ediyorum.”

Futbolculardan Jakub Navratil ise mağlubiyet nedeniyle üzgün olduklarını vurguladı.

Arkadiusz Piech de takımdaki ilk maçında mağlup olmanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, bundan sonraki maçlara daha iyi çalışacaklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:20:07,