SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Ligin ilk yarısında Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Meireles’in hakeme el hareketi yapıp tükürmesine oldukça sert tepki vermişti.

Öztürk “Başkan olsam, benim kulübümde böyle davranan bir futbolcu takım otobüsüne bile binemez. Taksiyle evine gider. Bu karardan sonra sınırlar aşıldı. Futbolda marka değeri nakaratlarla olmaz” diye konuşmuştu.

MELO DA TÜKÜRDÜ!

TT Arena’da 2013’ün ilk derbisine Felipe Melo yaptığı hareketle adeta damga vurdu. Karşılaşmanın ikinci yarısında 61. dakikada Oğuzhan’la girdiği ikili mücadele sonrası itiraz eden Oğuzhan’ın yüzüne tüküren Melo kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

ÖZTÜRK ŞİMDİ MELO İÇİN NE YAPACAK?

Bu olayın ardından Adnan Öztürk’ün ne gibi bir açıklama yapacağı veya yaptırım uygulayacağı merak konusu…

İşte Adnan Öztürk’ün o dönem Raul Meireles’le ilgili söyledikleri…

‘BENİM KULÜBÜMDE ÖYLE DAVRANAN BİR OYUNCU OTOBÜSE BİNEMEZ’

“Benim kulübümde Meireles’in yaptığına benzer hareket yapan bir futbolcu olsa, otobüse bile binemez. Kulübün semtinden geçemez. Evine taksiyle gider. Belki farkında değiller, bu hareketi yapanlar; ama bu hareketi en az 10-12 milyon kişi izliyor. Bunların yarısı da çocuk. İlkeler, prensipler, özellikle de ahlâk çökerse, sistem ortadan kalkar. Artık bu seviyeye geldik. Mümkün olduğunca susmaya çalışıyoruz; ama işte görüldüğü gibi kırmızı çizgiler aşılıyor. Bundan sonrası içi iyimser değilim.”

Yayınlanma Tarihi:23:19,