SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılıların orta sahadaki yıldız isimlerinden Emre Çolak, kariyeri ve hedefleri hakkında Akşam gazetesine röportaj verdi.

İşte genç yıldızın açıklamalarından öne çıkanlar:

Düşüşteki sebep ne olabilir?

– Belirli bir nedeni yok. Her futbolcunun formsuz maçları oluyor. İstediğiniz gibi her maçı iyi oynayamıyorsunuz. 1-2 haftalık bir formsuzluğunuz oluyor. Kasımpaşa maçında takım olarak da iyi oynamadık. Hazırlık maçlarında iyilerden biriydim. Bir maç diğerini tutmayabiliyor.

‘GEÇEN YILDAN KÖTÜYÜM’

Kasımpaşa maçında yapılan eleştiriler haksız mı?

– Haksız değil. Arkadaşlarımızın da hocanın da söylediği bu. Herkes hemfikir yani bunda. Biz de kötü olduğumuzun farkındayız. Kendim şunu söyleyebilirim; geçen yıldan kötüyüm.

Yeterli şansı buldun mu?

– Evet… Öyle düşünüyorum. Hatta yettiğinden bile daha çok şans buldum. Fatih Hocamız’ın sayesinde. Gençlere gerektiğinden fazla bile önem veriyor. Semih Kaya ile ben Fatih Hoca’nın sayesinde bu noktaya geldik…

‘ÇALIŞIR FORMAYI ALIRIM’

Senin mevkiinde Amrabat var, Sneijder de oynayabiliyor. 11 şansın azalıyor mu?

– Fatih Hoca herkese hak ettiği şansı veriyor. Eğer çalışırsanız yabancı ya da Türk, tecrübeli ya da genç diye ayırt etmeden bu forma şansını veriyor. Sneijder ya da Amrabat, herkes takıma katkı sağlayacaktır. Sağlaması lazım. Ben çalıştığım takdirde formayı alabileceğimi biliyorum. Kendi açımdan herhangi bir sıkıntı duymuyorum.

‘GEÇEN YIL PATLAMA YAPTIM’

Emre Çolak ne zaman gerçek patlama yapacak?

– Ben gerçek patlamayı geçen sene şampiyonlukla yaptığımı düşünüyorum. Tabi herkes bizden daha çok şeyler bekliyor. Daha doğrusu G.Saray alt yapısından çıktığımız zaman hep el üstünde tutuluyorsunuz. Yetenekli olunca insanlar daha çok şeyler bekliyor. Ben de bunun farkındayım ve sürekli buna göre çalışıyorum, inşallah önümüzdeki maçlarda gereken patlamayı daha çok, herkesin beklediği kadar yapabilirim.

‘HENÜZ ERKEN’

‘Hayalim Barça’ demiştin. Bu hayale ne kadar yakınsın?

– Barça’da oynamak için çok erken. Şu an zaten dünyanın en büyük kulüplerinden birinde oynuyorum. Barcelona’da oynamayı ileride tabii ki isterim ama bunun çok zor bir hedef olduğunu da düşünmüyorum. Eğer G.Saray’da çok büyük başarılar elde edebilirsem Barcelona da bana çok yakındır.

‘SNEIJDER İLE OYNAMAK ONUR VERİCİ’

Sneijder gibi bir dünya markası ile oynamak senin gibi gençler için şans olacak mı?

– Tabii ki bizim gibi gençler için faydalı olacak. Ondan öğreneceğimiz çok şey var. Onun gibi dünyaca ünlü bir yıldızla oynamak bir genç oyuncu için onur verici. O da eminim ki bize katkı sağlayacaktır. İnşallah çok şey öğrenip biz de bir şeyler katabiliriz kariyerimize.

Sneijder yeni Hagi olur mu?

– Bence olabilir… Çünkü o çok önemli bir yıldız. Oynadığı bütün maçları da yakından izliyoruz. Elde ettiği bütün başarıları da biliyoruz. Bence olur…

‘NİYE BU KADAR SORUN OLDU?’

Sercan ve senin kızlarla çekilmiş fotoğrafların sosyal medyada olay oldu.

– Gece hayatına hiç düşkün değilim, o çıkan fotoğraf da Bursa maçından sonraydı. Maçı kazanmıştık. 2 gün de iznimiz vardı, gayet normal olarak da kutlama gibi eğlenceye çıkmıştık. O gece çekilmişti. Yanımdaki bayan normal arkadaşım. ‘Bu fotoğrafı Facebook’uma koyabilir miyim? diye sordu. Ben ‘Koy, sıkıntı olmaz’ dedim. Elimde içki falan da yoktu, niye bu kadar sorun oldu?