SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Mersin-Sivas maçındaki atamanın, Belediye-K.Paşa karşılaşmasındakinden farkı yok gibi… Sorumluluk MHK'da, onlar gereğini yapacaktır”

“Bu şartlarda Bülent Yıldırım'ın düdük çalması spekülasyona neden olabilir. 90 dakikayı zaten herkes izleyecek. TFF'ye güveniyoruz”

AMK'nın, ‘Bu nasıl atama' başlıklı haberi kamuoyunda geniş yakın uyandırdı. Bilindiği üzere yarın oynanacak Mersin İ.Y-Sivasspor maçında hakem Bülent Yıldırım düdük çalacak. Ancak işin garip yanı Yıldırım, ekonomi bakanlığında iç denetçi olarak maaşlı görev yapıyor. Yani Mersin'in transferlerinde başrolü oynayan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, hakemin iş hayatında sicil amiri. Konuyla ilgili olarak ulaştığımız Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, MHK'nın yaptığı atamayı değerlendirdi.

‘UMARIZ BASKI OLMAZ’

“Gözümüzden kaçan önemli bir detayı yakalamışsınız” diyerek söze başlayan Odyakmaz, “Böyle bir durum spekülasyona neden olabilir. Belediye-Kasımpaşa maçındaki atamadan bir farkı yok gibi gözüküyor. Bizim diyecek bir şeyimiz yok. MHK gereğini yapacaktır. Sorumluluk onlarda. Hakemin üzerinde umarız baskı olmaz. Zaten herkesin izleyeceği, kamuoyunun takip edeceği bir maç. Biz saha çıkıp işimizi yapacağız. Federasyona güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Safa Can KONUKSEVER/AMK