SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin transfer gündemindeki Mevlüt Erdinç için, milli futbolcunun ağabeyi Ramazan Erdinç çarpıcı açıklamalar yaptı.

‘TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTEMİYOR’

Bugün Gazetesi’nden Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Ramazan Erdinç, “F.Bahçe, kardeşimin menajeri Pier Frelot’le temas kurdu. Tekliflerini ilettiler; ancak Mevlüt kabul etmedi. Kariyerinin bu aşamasında Türkiye’de futbol oynamak istemiyor. Aslında şu anda Türkiye’de futbol oynamak aklının ucundan geçmiyor. F.Bahçe’yle anlaştığı, çünkü F.Bahçeli olduğu iddiası ise tamamen gerçek dışı. Mevlüt, milli takım oyuncusu ve tüm Türk takımlarına eşit mesafede” dedi.

‘MİLLİ TAKIM MAÇINDA BİLE KÜFÜR YİYOR’

Mevlüt’ün Türkiye’ye gelmek istememesinin nedenlerinden bir tanesi olarak da, milli maçta protesto edilmesini gösteren Ramazan Erdinç, “Milli takım maçında kardeşimi protesto ediyorlar. Küfürlü tezahüratta bulunuyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Mevlüt elinden geleni yapıyor; ama bu küfürler kardeşimi soğutuyor. Türk takımlarına gelmek istememesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Bunu yapan belli bir grup. Bu insanların Türklüklerini sorgulamak gerekir. Mevlüt Türk milli takımının başarısı için mücadele ediyor. Sonunda küfür yiyiyor. Mevlüt yıllarca bileğindeki ay yıldız dövmesiyle sahaya çıktı. Fransızlar bunu eleştirmişti. Ama o ülkesine duyduğu sevgi nedeniyle eleştirilere aldırış etmedi. Şimdi ay yıldız dövmesi yok. Edilen hakaretler küfürler Mevlüt’ü çok etkiledi” diye konuştu.

‘NEWCASTLE UNITED’E GİDEBİLİR’

Mevlüt’ün Premier Lig’e gidebileceğini ifade eden Ramazan Erdinç, “Mevlüt İngiltere’de oynamak istiyor. Newcastle United kendisini istiyor. Bu ara transfer döneminin son 10 günü içerisinde bir gelişme yaşanabilir. Newcastle anlaşabilir. Ya da sezon sonunda bir gelişme olur. Fakat F.Bahçe’ye ya da Türkiye’de herhangi bir takıma gelmeyecek” şeklinde konuştu.

Sol kanat ve merkez forvet oyuncusu olarak oynayabilen Mevlüt Erdinç’in Rennes takımıyla sözleşmesi 2015 yılına kadar devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi:13:47,