SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, takımların futbolcu ya da bonservislerine verdiği rakamları duyunca çok şaşırdığını söyledi.İlhan Cavcav, ‘Üç büyükler’ ile Gençlerbirliği'nin transfer politikasını karşılaştırdı.

Transferde temkinli hareket ettiğini ve kırmızı-siyahlı kulübün bu yaklaşımını sürdürmek zorunda olduğunu belirten Cavcav, ”Bu sene dişe dokunur bir transfer harcaması yaptık” dedi.

”Ancak bizim rakamlarımızla İstanbul kulüplerininki asla karşılaştırılamaz” diyen Cavcav, ”Gerçi artık İstanbul kulüplerini bırakın, Anadolu kulüplerinin bile futbolculara ya da bonservislerine verdikleri rakamları duyunca hakikaten şaşırıyorum. Şimdi ben kulüp nasıl zor yönetiliyor, giderler nedir biliyorum. Bu yüzden şaşırıyorum. Demek ki benim de hala öğreneceğim çok şey var” değerlendirmesini yaptı.

VLEMİNCKX’İN OPSİYONU BİZDE

İlhan Cavcav, Spor Toto Süper Lig'deki ilk maçında Medical Park Antalyaspor'a 4 gol atarak 5-3'lük galibiyette önemli rol oynayan yeni transfer Björn Vleminckx'in yükünün arttığını ifade etti. Björn Vleminckx'in kırmızı-siyahlı kulüple sözleşmesinin şu an kiralık olduğunu hatırlatan Cavcav, ”Ancak satın alma opsiyonu bizde. Şimdi Vleminkx'in attığı 4 gol kadar sahadaki performansı da son derece önemli. Çok iyi bir santrafor ama bu futbol. Björn de biz de acele etmemeliyiz” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:13:18,