SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Liga’da bu sene istediği sonuçları alamayan ve sıklıkla Jose Mourinho ile futbolcular arasındaki sorunlarla gündeme Real Madrid ile İspanya’nın önde gelen gazetelerinden Marca arasındaki gerilim giderek artıyor.

Gazete dün “Ya Mourinho ya biz” başlığı ile verdiği haberde takımın kaptanları Iker Casillas ile Sergio Ramos’un başkan Florentino Perezile buluştuğu ve “Mourinho takımdan ayrılmazsa biz ayrılırız” dediğini iddia etmişti.

Yaşanan bu gelişmeler üzerine dün öğlen saatlerinde basının karşısına geçen Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez ise basını hedef alan açıklamalar yaptı. Perez haberdekilerin gerçeği yansıtmadığını savunurken basını etik sınırları ihlal etmekle suçladı ve “Bu haberlerin bizi sevmeyenler ve başarımızı istemeyenler tarafından yapıldığına inanıyorum” dedi.

Gazete bugün “Marca yalan söylemez” manşeti ile çıktı ve toplantının ayrıntılarını edindiği kaynağının gönderdiği mesajlardan kısa bir bölümü yayınladı. Gazete ayrıca Real Madrid başkanını kendilerini itibarsızlaştırmaya çalışmakla suçlarken haberinin arkasında durdu.

Real Madrid cephesinin bu gelişme üzerine henüz bir açıklama yapmadı.