SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman, yatırımlarının karşılığını alıyor. Recep Niyaz, Beykan Şimşek, Salih Uçan ve Erten Ersu'yu A takıma kazandıran Kocaman, gençlerle geleceğin takımını kurmak adına önemli adımlar attı. Salih Uçan'a ikinci yarıyla birlikte her maçta şans veren Aykut Hoca, 95 doğumlu Beykan Şimşek'i de sadece 6 gün once profesyonel lisansı almasına rağmen sahaya sürdü.

‘SAÇIMI KURTAR HOCAM’

Ve özellikle bu ikilinin çok fazla efor harcadığını ve kendilerini sadece futbola verdiğini gözetleyen Aykut Kocaman, futbol dışında da iki gencin her türlü yardımına koşuyor, desteğini esirgemiyor. Mesela sene başı kampında tüm gençlerin saçı kesilirken kendisini odaya kitleyen Salih, elinde traş makinsıyla kapıda bekleyen Semih'e rağmen içerden Aykut Kocaman'ı ararayarak “Hocam saçımı kestirmek istemiyorum, lütfen bana yardım edin” der ve Kocaman da devreye girip bonus saçların yerinde kalmasını sağlar.

Beykan’ı da Antalya kampına Kocaman götürür. Devamlı olarak Beykan'la ilgilenen Kocaman, takıma da Beykan'ın yeteneklerini kendisi anlatır ve hiç yanından ayrılmaz..

BEYKAN’I EFES PİLSEN İSTEDİ!

F.Bahçe’nin Bursaspor karşısında 3. golüne imza atan Beykan Şimşek, Türk futbolunun umut bağladığı isimlerden birisi. Henüz 18 yaşında olmasına karşın sarı-lacivertli formayı sırtına geçiren Beykan, kendisine bu şansı veren teknik direktörü Aykut Kocaman gibi ilk maçında gol atarak taraftarları mest etti.

CAN BARTU’NUN GENÇLİĞİ GİBİ

Şimdi size Beykan'la ilgili en ilgi çekici detayı aktaracağız. Fizik olarak son derece fit durumda olan Beykan'ın ilginç özelliklerinden birisi komple bir sporcu olması. Danone Kupası sırasında hobi olarak oynadığı basketbolda da profesyonel tekliflerle kapısı çalınan genç isme o dönem Efes Pilsen'den resmi teklif gelmiş ama o futbolculuğu seçmiş. Yani hem basketbol hem de futbol takımında oynayan efsane isim Can Bartu'yu andırıyor bu özelliğiyle.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK