SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teminat mektupları sonrası tatmin olan Montpellier Başkanı, transfere onay verdi. Senelik 2.3 milyon euroya anlaşılan Faslı yıldız, imza için özel uçakla İstanbul'a gelecek.

Uzun süredir Fransız kulübü Montpellier Başkanı Nicollin'i ikna etmeye çalışan F.Bahçe, Younes Belhanda transferinde mutlu sona ulaştı. 22 yaşındaki Faslı oyuncuyla daha önce anlaşan ancak Montpellier Başkanı Louis Nicollin'in işi sürekli yokuşa sürmesi nedeniyle bu transferi gerçekleştiremeyen Kanarya, en sonunda ‘deli horoz'u da ikna etti.

BANKA TEMİNATI ÇÖZDÜ

Sarı-lacivertliler, Belhanda'nın bonservisi için Fransız kulübüne 9 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. F.Bahçe'nin bu ödemeyi de Montpellier kulübüne birkaç taksitte ödeyeceği, ödemeler için de banka teminatıyla güvence verdiği bildirildi. Hatta bu teminat mektuplarını idari menajer Hasan Çetinkaya kendi elleriyle Nicollin'e teslim etti.

ÖZEL İZİN GEREKİYOR

3.5 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Belhanda'nın da F.Bahçe'den bahsedildiği gibi 3.2 milyon euro değil, 2.3 milyon euro alacağı öğrenildi. Belhanda transferinin bugün resmen açıklanması bekleniyor. Ülkesinin milli takımıyla Afrika Kupası'nda bulunan Belhanda, özel uçakla İstanbul'a gelerek resmi sözleşmeye imza atacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

‘HOROZ’DAN GERİ VİTES

Öte yandan Belhanda’nın F.Bahçe’ye transferi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Niccolin’in oğlu Laurent Nicollin Faslı oyuncunun son durumuyla ilgili bilgi verdi. Belhanda’nın sarı-lacivertkli kulübe gitmek istediğini dile getiren Nicollin, F.Bahçe’nin transfer ücretini 3 yılda ödeme isteğine sıcak bakmadıklarını, bunun üzerine Rus, Alman, İngiliz ve İtalyan kulüpleriyle transfer görüşmeleri yaptıklarını belirtti. Niccolin, ara transfer döneminin bitmesine sayılı günler kaldığının altını çizerek, “Belki de Belhanda bizde kalır. Diğer yanda, haziran ayında ayrılması da planlar dahilinde” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:07:06,