SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Top 16'ya CSKA deplasmanında aldığı mağlubiyetle başlayan fakat ondan sonra üst üste üç maç kazanan Anadolu Efes, dört karşılaşmada bir galibiyet alan Zalgiris Kaunas'ı konuk etti.

Karşılaşmanın ilk periyodun da iyi savunma yapan Efes, hücumda istediği üretimi gösteremese de ilk beş dakikayı 7-0 ile geçmeyi başardı. Mola dönüşü toparlanan Zalgiris Tremmeell Darden'in dış atışlarıyla maça tutundu. İlk 10 dakika ev sahibinin 15-8 üstünlüğü ile geçildi.

İkinci periyota da Oktay Mahmuti'nin öğrencileri iyi başladı. Sasha Vujacic'in üçlükleri ile farkı korumayı başaran Efes'e çeyreğin ikinci bölümünde potaya giderek cevap veren Kaunas, farkı azaltmayı başardı. Oldukça düşük skorlu geçen devreyi Anadolu Efes 27-23 önde kapatmayı başardı.

Soyunma odasından iyi dönen taraf konuk ekip oldu. Hücumda ritmini bulan Zalgiris'e Savanovic ve Gordon'un üçlükleri ile cevap veren Efes, tempoyu arttırınca fark 8'e kadar çıktı. Savunmada bir an dengesini kaybeden ev sahibi takımın hatalarını iyi değerlendiren Joan Plaza'nın öğrencileri maçta kalmayı başardı.

Son 12 dakikaya 41-36'da Anadolu Efes üstünlüğü ile başlandı. Son periyota iyi başlayan Zalgrisi 10-2’lik seriyle 46-43 öne geçmeyi başardı. Hücumda kontrolü kaybeden Efes, savunmada da kolay şutlara izin verince oyun Kaunas’a döndü. Maç boyunca sadece 1 isabeti olan Savanovic’in üst üste iki üçlüğü ile skora denge geldi. Plaza’nın molasından sonra savunmada sertliği arttıran Efes, Josh Shipp’in üçlüğü ile öne geçti. Son hücumlarda hata yapmayan Anadolu Efes, Zalgiris Kaunas’ı 56-52 yenerek üst üste dördüncü galibiyetini aldı.

Yayınlanma Tarihi:22:03,