SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, kulübünün şu anda Barcelona'nın atak oyuncusu David Villa'nın transferi üzerinde çalışmadığını ifade etti.

Basında çıkan haberlere göre Londra kulübü ile 31 yaşındaki oyuncunun ismi sık sık transfer haberlerine karışıyordu. Fakat Fransız menajer Villa transferinin kendileri için bir seçenek olmadığını belirtti.

Aynı zamanda Arsenal menajeri West Ham ile orta saha oyuncusu Mohammed Diame için temasta oldukları dedikodularını da bertaraf etti.

Basın mensuplarına transfer haberleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Wenger, “David Villa'yı transfer edeceğimiz yönünde haberler var fakat bizim öyle bir çalışmamız yok. West Ham ile Diame konusunda bir temas kurmadık. Biz kulübün içinde bir şeyler yapmak istiyoruz. Kaynaklarımızı iyi bir şekilde kullanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ara transfer döneminde yapılan transferlerin yaz aylarındakine göre daha büyük bir risk taşıdığını söyleyen Fransız menajer, “Bu dönemde belli az sayıda oyuncu ile anlaşma yapılmalı.” şeklinde konuştu.

West Ham'ı ligde 5-1 yendikleri maçtaki oyuncularının performansına değinen teknik adam, “Walcott her yerde kendisini geliştiriyor. Onun bitiriciliği çok fazla gelişim gösterdi. Giroud'da da iyi gelişim söz konusu, takımı için savaşıyor. Ramsey West Ham karşısında iyi bir performans ortaya koydu.” diye konuştu.

Goal.com