SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin-Sivas maçında Bülent Yıldırım düdük çalacak. Mersin'in flaş transferlerinde başrolü oynayan Bakan Zafer Çağlayan tribünde olacak

Ne tesadüftür ki hakem Yıldırım aynı zamanda ekonomi bakanlığında iç denetçi olarak maaşlı çalışıyor. Bu atama çok tartışılacağa benziyor.

Süper Lig'de hakem atamalarında bu sezon büyük gariplikler yaşanıyor. 17. haftada oynanan İstanbul B.B.-Kasımpaşa karşılaşmasında Belediye'nin çalışanı olan hakem Volkan Bayarslan düdük çalmıştı. Nitekim İstanbul B.B.'nin 2-0 kazandığı maçta verilen kararlar da çok tartışılmıştı. Sonrasında Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, sorumluluğun bizzat kendisine ait olduğunu ve benzer bir durumun bir daha kesinlikle yaşanmayacağını söylemişti. Ancak ne tesadüftür ki bu skandalın benzeri bu hafta yaşanıyor… Pazar günü oynanacak Mersin İdman Yurdu-Sivasspor maçında Bülent Yıldırım düdük çalacak.

BAKAN, HAKEMİN SİCİL AMİRİ

Bilindiği üzere Mersin'in yaptığı flaş transferlerde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, başrolü oynuyor. Culio, Nobre ve son olarak önceki gün Ozan İpek'in imza töreninde yer alan Çağlayan, büyük ihtimalle Mersin-Sivas karşılaşmasında tribünde olacak. Hakem Yıldırım ise Ekonomi Bakanlığı'nda iç denetçi olarak görev yapıyor. Konuyu biraz daha açarsak; Yıldırım bakanlığın maaşlı çalışanı ve Zafer Çağlayan kendisinin sicil amiri. Yani Bakan yetkileri gereği isterse hakem Yıldırım'ı terfi ettirebilir, müsteşar yapabilir. Bakalım MHK bu sefer nasıl bir açıklama yapacak!

Safa Can KONUKSEVER/AMK