SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Montpellier Başkanı Nicollin dün AMK'ya “Belhanda için Inter'le anlaştım” dedi. Benzer haberler Fransız basınında da yer aldı. Ancak Inter kulübü “Gündemimizde yok” açıklaması yaptı.

Fenerbahçe, Belhanda transferini borsaya bildirdikten sonra Montpellier Başkanı Louis Nicollin ortalığı kızıştırmayı sürdürüyor… Önceki gün telefonla ulaştığımız Nicollin, AMK'ya “F.Bahçe ile durumumuzda en ufak bir ilerleme yok ama Inter, Belhanda için 14 milyon euroluk teklifini bize iletti. Ben de onlarla anlaştım. Anlaşılan o ki bu transferin galibi Inter oldu” dedi. Nicollin'in Belhanda ile ilgili benzer açıklamaları Fransız basınında da geniş yer buldu.

Ancak gün içinde bir hayli ilginç bir gelişme yaşandı. Daha önce F.Bahçe için “Paraları alsınlar benim düşündüğüm yerlerinde kullansınlar” sözleriyle seviyeyi düşüren ‘Horoz' başkan Nicollin, Inter kulübü tarafından yalanlandı.

‘İLGİLENMİYORUZ’

İtalyan devinin sportif direktörü Marco Branca “Montpellier Başkanı Nicollin'in söyledikleriyle çeliştiğimiz için üzgünüz ama Inter hiçbir zaman Belhanda için transfer teklifinde bulunmamıştır” dedi.

 FENERBAHÇE AÇIKLIYOR

Montpellier ve Inter cephelerinde bu gelişmeler yaşanırken sarı-lacivertli yönetim ise rahat… Faslı yıldızla 2 hafta önce el sıkışan F.Bahçe'nin bugün Younes Belhanda'yı açıklaması bekleniyor. Taraftarlar da heyecan içinde adı borsaya bildirilen 22 yaşındaki futbolcuyu ‘çubuklu' forma ile görmek için sabırsızlanıyor.

BELHANDA İMZAYA GELECEK

Afrika Uluslar Kupası'nda Fas forması giyen Belhanda dün ülkesinin Yeşil Burun Adaları ile oynadığı maçta boy gösterdi. Younes Belhanda 62 dakika sahada kaldı. 22 yaşındaki futbolcu maçta bir sarı kart gördü. Cezalı duruma düştüğü için Güney Afrika'ya karşı oynamayacak olan Belhanda, bonservis sıkıntısı çözülürse F.Bahçe'ye imza atmak için İstanbul'a gelecek.