SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı yıldızın kararsız kalması üzerine Terim, arkadaşı JoseMourinho'yu aradı ve eski oyuncusu Sneijder'i ikna etmesini istedi. Portekizli hoca da Terim'i kırmadı, Sneijder'in Galatasaray'ı seçmesinde önemli rol oynadı.

Yılın transferi kolay gerçekleşmedi. Wesley Sneijder'i aylar önce gündemine alan Galatasaray, Inter ile el sıkıştıktan tam 12 gün sonra Hollandalı yıldıza kavuştu. Transfer daha da uzayabilirdi ama Fatih Terim duruma el koydu. Gözü Türkiye'de, kulağı İngiltere'de olan Sneijder'in karar vermekte zorlandığını anlayan Terim, Hollandalı 10 numara ile Inter'de çalışan yakın arkadaşı Jose Mourinho'yu devreye soktu.

MOURUNHO SNEIJDER’E ‘GİT’ DEDİ

Bizzat Real Madrid Teknik Direktörü'nü arayan İmparator, Jose Mourinho'dan Sneijder'e Galatasaray'a gitmesi yönünde tavsiye vermesini istedi. Mourinho da dostunu kırmadı ve telefonla ulaştığı eski oyuncusunu sarıkırmızılı kulübe transfer olması için ikna etti. Sneijder zaten Aslantepe'de gerçekleşen imza töreninde yaptığı açıklamada, “Kararımı Mourinho ile konuştum. Galatasaray'a gelmem konusunda benimle hemfikirdi” itirafında bulunmuştu.

HAMİT’İ DE ASLAN’A O GÖNDERDİ

Aslında Sneijder, Jose Mourinho'nun Galatasaray'a bu sezon yaptığı ilk kıyak değil. Mourinho, Fatih Terim faktörüyle Hamit Altıntop transferinde de sarı-kırmızılılara büyük kolaylık sağlamıştı. Portekizli teknik adam, ilk yarı boyunca da Galatasaray cephesi ile irtibatı koparmamış, 3-1'lik Cluj galibiyeti sonrası hem Terim'i hem Hamit'i telefonla arayarak tebrik etmişti. 

Bahadır ÇOKİŞLER

Yayınlanma Tarihi:11:00,