SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Liga’da zirve yarışında Barcelona’nın çok uzağında kalan R.Madrid’de kılıçlar çekildi. Eflatun-beyazlı kulübe yakınlığıyla bilinen Marca’nın haberine göre, Ramos ve Casillas başta olmak üzere takım içindeki bazı oyuncular, kötü gidişatın sorumlusu olarak gördükleri teknik direktör Jose Mourinho’yu başkan Florentino Perez’e şikayet etti. Portekizli teknik adamın kendilerine olan yaklaşımından rahatsız olduklarını kaydeden futbolcuların Perez’e ” Ya Mourinho, ya biz!” diyerek rest çektikleri, sezon sonunda Portekizli teknik adamla sözleşme yenilenmesi halinde takımdan ayrılacaklarını söyledikleri öne sürüldü.

Öte yandan söz konusu iddialar nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Perez, basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederken, iddialara sert yanıt verdi.

‘İDDİALAR YARALAYICI’

Eurosport’ta yer alan habere göre, Türkiye saatiyle 14.00’te basının karşısına geçen Perez şunları söyledi: “Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Söylendiği gibi bir rest çekilmedi. Oyuncularla yapılan görüşme çok iyimser ve olumlu bir havada geçti. Basına saygı duyuyoruz ancak onlarda bazı etik kurallara ve sınırlara saygı duymalı. İleri sürülen iddialar çok ciddi ve yaralıyıcı.

Ben burada Jose Mourinho’yu veya futbolcuları konuşmak için bulunmuyorum. Bütün dedikoduları duyuyorum. Bugün gazetelerin ilk sayfalarında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Neden birisi de bu toplantıda bulunan bizleri, haberlerini doğrulatmak için aramadı anlamıyorum.

Ben burada takımı oyuncuları ve mevcut durumu korumak için bulunuyorum. Mourinho ile bu konuyu henüz konuşmadım. Ancak Real Madrid’e karşı etik kuralları ihlal eden bir durum ne zaman olursa beni o zaman karşınızda görürsünüz. Bu haberlerin bizi sevmeyenler ve başarımızı istemeyenler tarafından yapıldığına inanıyorum.”

‘HEPSİ YALAN’

Marca'nın bugünkü edisyonunda çıkan, “Casillas ve Ramos, Florentino Perez'le yedikleri yemekte Jose Mourinho'nun gitmesi için rest çektiler” spotuyla verilen haberi Real Madrid kulüp başkanı Florentino Perez'in ardından takım kaptanları Casillas – Ramos ikilisi de yalanladı.

İmzalı bir yazılı açıklamada bulunan ikili, “Başkan Perez ile yediğimiz yemekte asla böyle şeyleri konuşmadık. Teknik direktörümüz Jose Mourinho'ya saygımız azami düzeyde. Bu yapılan haberler tamamen yalan” ifadelerini kullandı.

Saat 14:00'de basının karşısına geçen Real Madrid Başkanı Florentino Perez de “Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Söylendiği gibi bir rest çekilmedi. Oyuncularla yapılan görüşme çok iyimser ve olumlu bir havada geçti. Basına saygı duyuyoruz ancak onlarda bazı etik kurallara ve sınırlara saygı duymalı. İleri sürülen iddialar çok ciddi ve yaralıyıcı” şeklinde konuşmuştu.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:37,