SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin Swansea ile oynadığı Lig Kupası maçında top toplayıcı çocuğa tekme atan Eden Hazard direkt kırmızı kartla oyun dışında bırakıldı.

Chelsea’nin yıldız oyuncusu Eden Hazard, Swansea ile oynadıkları Lig Kupası maçında top toplayıcı çocuğa tekme atınca kırmızı kart gördü.

Golsüz eşitlikle devam eden maçın 80. dakikasında top toplayıcı çocuğun ağır hareket etmesine sinirlenen Hazard, kendisiyle fiziki bir münakaşaya girdikten sonra genç isme tekme attı.

Swansea oyuncularını çılgına çeviren bu hareket sonrasında durumu değerlendiren hakem, Belçikalı oyuncuya direkt kırmızı kart göstererek kendisini oyun dışında bıraktı.

CHELSEA’DEN HAZARD SAVUNMASI!

Chelsea’nin resmi Twitter hesabı ise, pozisyon sonrasında “Futbol delirdi mi? Hazard topu oyuna sokmak yerine oyalayan top toplayıcıya vurduğu için oyundan atıldı!” sözlerini kullanarak Hazard’ı savundu.

Mücadele golsüz eşitlikle tamamlanırken, finale yükselen taraf Swansea City oldu.

“TOPA VURMAK İSTEDİM”

Chelsa’nın yıldız kanat oyuncusu Eden Hazard dün gece Lig Kupası yarı finalinde yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Belçikalı yıldız tekme olayı ile ilgili, “Çocuk tüm vücuduyla topa kapandı, ben de topu almak istiyordum ve topa vurdum, çocuğa değil. Çok özür dilerim.” açıklamasını yaptı. Hazard ayrıca, ” Çocuk maç sonunda odamıza geldi, ben ondan yaptığım hareketten dolayı özür diledim ve o da benden özür diledi.” diyerek problemin çözüldüğünü belirtti.

 

Yayınlanma Tarihi:00:55,