SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaelispor'un file bekçileri Kaptan Rıza Altıntaş ile Buğra Bozkurt Bilgin birbirine girdi. Küfürleşmenin yaşandığı kavgada Buğra'nın Rıza'yı 4 yerinden bıçakladığı ancak bıçak darbelerinin derin olmadığı öğrenildi.

Rıza Altıntaş tedavi altına alınırken, Buğra ise Saraybahçe Polis Merkezi'ne götürüldü. Savcı, Buğra'yı dinledikten sonra kararını verecek. Buğra'nın geceyi nezarette geçirme ihtimali var.

TAKIM ARKADAŞINI BIÇAKLADI

Daha öncede iki arasında sık sık sert tartışmaların yaşandığı, iddialara göre Rıza'nın Buğra üzerinde baskı yarattığı ifade edildi. İyice bunalan ve psikolojik olarak yıpranan Buğra ile kaptan Rıza arasında olayın olduğu gün sataşmanın olduğu, Buğra'nın antrenman sonrasında otobüsle evlere dönerken halk evinde indiği ve Rıza'ya ‘konuşalım’ dediği bildirildi. Rıza'nın buna sert tepki vermesi üzerine Buğra'nın bıçağını çektiği ve Rıza’yı bıçakladığı belirtildi. Yaralanan Rıza'nın omuzuna 3 dikiş atıldı. Bir bıçak darbesi de belinin altına isabet eden Rıza’nın bu bölgedeki yarası pansumanla kapatıldı. Olayları ayırmaya çalışan Yaser Çakır ve kaleci antrenörü Rüstem İsmailoğlu da yaralanmaktan son anda kurtuldu.

BAŞKAN DA KARAKOLDA!

Yaşanan üzücü olayın ardından Kocaelispor Kulüp Başkanı Orhan Görsen de Saraybahçe Polis Merkezi’ne geldi ve olayla ilgili bildi aldı. Buğra yaşananlarla ilgili Görsen’e, Rıza’nın kendisini sürekli taciz ettiğini ve üzerinde otorite sağlamaya çalıştığını söyledi.

KAVGA MESAJ YÜZÜNDEN ÇIKTI

İddialara göre olayların bu noktalara varacağı daha önceden biliniyordu. Kaptan Rıza’nın, yaklaşık 1.5 ay önce Buğra’ya cep telefonundan mesaj çektiği, Buğra’nın annesine küfür ettiği ve Buğra’nın bu mesaj üzerine sert tepki verdiği gelen haberler arasında… Ancak durumu bilen yönetimin bu olayı kapattığı ve sanki hiç bir şey olmamış gibi hareket edildiğide söyleniyor.

YARALANAN FUTBOLCUNUN DURUMU

Kocaelispor yardımcı antrenörü Veli Akbaş’da, Rıza’nın aldığı darbelerin çok derin olmadığı ancak ilk kontrole göre Rıza’nın sahalardan en az 1 ay sahalardan uzak kalacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:09:00,