SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın  belki de son yıllarda kaderini değiştiren kişi oldu başkan Ünal Aysal… Tam 18 aydır sarı-kırmızılı camianın başında bulunan Aysal bu sürede birbirinden önemli işlere imzasını atmayı başardı. Maddi sıkıntı yaşayan G.Saray'ı Sneijder gibi bir dünya yıldızı transfer edecek duruma getirmekle kalmayan başkan, 120 milyon dolara yakın da bir borç ödedi. Başta futbol takımı olmak üzere tüm branşlarda sarı-kırmızılılar büyük ivme kazanıp söz sahibi oldu.

KARŞILIK BEKLEMİYORUM

Ardından futbol takımına 18 transfer yaparak Avrupa'da da başarılı bir seviyeye getirdi. Aysal yaptığı hamlelerle en iyi kriz yöneten kulüp oldu. Mütevazı başkan camianın alkışını alıyor ve diyor ki: “G.Saray'a gönül verdim. Hiçbir karşılık beklemiyorum. Şan şöhret peşinde hiç değilim. Sadece G.Saray'a bir şeyler armağan edip görevimi şerefli tamamlamak istiyorum.” Önceki gün de sahibi olduğu Les Ottomans'da başta teknik direktör Fatih Terim olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ve eşlerine yemek veren Aysal, camiadaki bütünlüğü de bir kez gözler önüne sermiş oldu.

BORÇLAR ERİYOR!

Başkan Ünal Aysal'ın en büyük hamlelerinden birisi de ödediği yüklü borçlar oldu. Belki bunları cebinden ödemiyor ancak G.Saray Başkanı yaptığı akılcı hamleler ile sarı-kırmızılıları çok rahatlattı. 100 milyon dolardan fazla bir borç ödendi. 315 milyon dolar borç bir anda 207 milyona indi. Aysal, yönetimi devralalı 18 ay oldu ancak kulübün sıkışık olan nakit akışını düzeltmeyi başardı.

TERİM İLE UYUMLU ÇALIŞTI

Adnan Polat yönetiminin ardından göreve gelen ve teknik direktör Fatih Terim'i futbol takımının başına geçirerek ne kadar doğru bir hamle yaptığını gösteren Aysal, herkese güven verdi. Aysal, “Bütün maçları G.Saray kazanacak diye bir kural olsaydı, biz zaten her sene açık ara şampiyon olurduk, futbolda da zevk kalmazdı'' diyerek futbolun 3 skorlu bir oyun olduğunu ve yenilgiyi de sindirmeleri gerektiğini hatırlattı. G.Saray Başkanı basında çıkan haberlerin aksine her fırsatta Fatih Terim ile olan uyumu ve başarılı çalışmayı vurguladı.

EZELİ RAKİPLER GEÇİLDİ 

Geçtiğimiz sezonlarda amatör sporlarda büyük eksiği bulunan G.Saray, artık ezeli rakiplerine karşı bariz bir üstünlük kurmayı başarıyor. Başkan Aysal yüzme, voleybol ve basketbolda yaptığı hamleler ile hem F.Bahçe'nin önüne geçti hem de taraftarın yüzünü güldürdü.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:07:13,