SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fildişili yıldızla temasa geçen yönetime Drogba iki seçenek sundu: “Kulübümle anlaşırsam bonservissiz gelir 2.5 yıllık sözleşme isterim. Anlaşamazsam sezon sonuna kadar kiralayın beni.”

Sneijder transferiyle dünya gündemini sallayan G.Saray, şimdi rotayı öyle bir isme çevirdi ki en az Hollandalı kadar taraftarı heyecanlandıracak bir fenomen: Didier Drogba. Geçtiğimiz sezon tribünlerden yükselen “Taraftar çıldırdı, Drogba’yı istiyor” tezahüratını hafızasına kazıyan başkan Ünal Aysal’ın direktifiyle Çin ekibi Shanghai Shenhua forması giyen dünyaca ünlü yıldızla temasa geçildi. 27 Ocak’ta başlayacak sözleşme bile hazırlanırken, Fildişili yıldız parçalı formayı giymek için yeşil ışık yaktı. Drogba sarı-kırmızılı yönetime iki seçenek sundu: “Kulübümle anlaşabilirsem bonservis bedeli olmadan gelir, 2.5 yıllık sözleşme isterim. Eğer anlaşamazsam sezon sonuna kadar kiralayın beni.”

Şu an Afrika Kupası’nda olan yıldız oyuncunun teklifine sıcak bakan yönetim, vereceği rakamı da kafasında belirledi: Bonservissiz gelirse yıllık 4.5 milyon, kiralık gelirse sezon sonuna kadar 2.25 milyon euro.

Yayınlanma Tarihi:23:06,