SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbol tarihinde Türkiye’de ilk çıktığı maçta 4 gol atan futbolcu ünvanına sahip olan ‘gladyatör’ lakaplı Gençlerbirliği’nin Belçikalı forvet oyuncu Björn Vleminckx, “Buraya gol atmaya ve kazanmaya geldim” dedi.

Golcü futbolcu transfer hikayesinden, Türkiye hakkındaki düşüncelerine kadar birçok konuda önemli açıklalarda bulundu.

250 BİN EUROYA GELİP…

Björn, 250 bin euro’ya gelmesine rağmen, Medical Park Antalyaspor maçında 4 gol atarak, takımına 900 bin lira kazandırmasını değerlendiren Vleminckx, “Para konusu benim için önemli değil. Bu konu beni ilgilendirmiyor. Ben Gençlerbirliği’ne gol atmaya, maçları kazanmaya ve iyi futbol oynamaya geldim. 4 gol attım ama bu benim için çok da önemli değil, önemli olan 90 dakika sonra maçı kazanmış olmak” dedi. Adaptasyon sorunu çekmediğini anlatan Belçikalı oyuncu, “Çünkü teknik ekip ve birçok oyuncu benim dilimi konuşabiliyor. Aynı zamanda burada yer alan birçok oyuncu İngilizce de biliyor. O konuda herhangi bir sıkıntımız yok. Ailem geldi daha da iyi olacağım. Ben her maçta iyi oynamayı, maçı kazanmayı, performansımı her geçen gün yükseltmeyi düşünürüm. Maçta gol atmaktan çok maçı kazanmayı hedefleyen bir oyuncuyum” diye konuştu.

“GOL ATMAYI SEVİYORUM”

“Gol atmayı çok seviyorsun. Türkiye Ligi kolay bir lig mi?” şeklinde soruya cevap veren Vleminckx, “Türkiye ligi benim stilime çok uygun bir lig. Yani hızlı oyun ve mücadele bana çok uyuyor. Gol atmayı seviyorum ama önemli olan maçı kazanmak ve 3 puanı almak” dedi.

F.BAHÇE, G.SARAY VE SNEIJDER

Geçmiş dönemlerde Türkiye’ye gelen Hagi, Alex ve son dönemde de Sneijder transferlerini değerlendiren golcü oyuncu, “Bence Sneijder gibi büyük oyuncuların Türkiye’ye gelmesi Spor Toto Süper Lig’in küçük olmadığını, büyüdüğünü, geliştiğini ve kaliteli bir lig olduğunu h”erkese gösteriyor. Bu hem oyuncular hem de taraftarlar için çok olumlu bir durum” karşılığını verdi.

Türk takımlarından Fenerbahçe ve Galatasaray’ı yakından tanıdığını anlatan Belçikalı oyuncu, “Onların isimlerini çok iyi biliyorum ve tanıyorum. Aynı zamanda Gençlerbirliği takımını da çok iyi tanıyorum. Luc Nilis geldi, bu kulüpte çalıştı. Hocamız Belçika kökenli, daha önce bir çok Belçikalı oyuncu geldi oynadı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:27,