SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Younes Belhanda… F.Bahçe, Ortega'yı Anelka'yı alırken bile bu kadar efor harcamamıştı. Önceki gün resmi siteden “Belhanda ile görüşmelere başlanmıştır” açıklamasının gelmesinden saatler sonra L'Equipe'e konuşan Montpellier Başkanı Nicollin, “Belhanda'nın F.Bahçe'ye transfer olması imkansız” dese de iş esasında çoktan bitmiş durumda.

Oyuncuyla 3.2 milyon euroya anlaşalı uzun süre oldu. Oyuncu, kulübüne “F.Bahçe'yi istiyorum” dedi, Montpellier Başkanı Nicollin de 3 yıl ödeme konusundaki sertliğinde yumuşamaya gitti. Yani transfer imzalar haricinde çoktan bitti!

TAKIMIN BEYNİ OLACAK

Peki Belhanda, F.Bahçe'ye nasıl bir katkı sağlayacak? Bununla ilgili yakın çevresiyle sohbet eden Aykut Kocaman, 22 yaşındaki Faslı yıldız için “Tam aradığım 10 numara” diyor. Evet, gerçekten de durum bu. Çünkü Kocaman, göreve geldiğinden bu yana kaptan Alex'ten de koşmasını ve daha mücadeleci olmasını istiyordu.

Şimdi tam da aradığı 10 numaraya kavuşuyor Aykut Hoca. ‘Modern 10 numara' sıfatına uyan Belhanda, hem koşan hem mücadele eden hem de agresif bir isim. Ve Kocaman uzun süre sonra gerçek beyni bulduğunu düşünüyor.

BUGÜN 18.00’DE MAÇI VAR

F.Bahçe’nin anlaştığı Younes Belhanda, bugün Afrika Uluslar Kupası'nda 2. maçına çıkacak. Güney Afrika'daki şampiyonada oynanan ilk maçta sakatlıktan yeni çıkması sebebiyle son 20 dakika sahada kalan ve 1 sarı kart gören Belhanda, bugünkü Cape Verde sınavında 11'de sahada olacak. Karşılaşma saat 18.00'de başlayacak ve Eurosport'tan naklen yayınlanacak.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK