SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gruptaki ilk maçlarından birer puanla ayrılan iki takımın mücadelesinde Kape Verde 36. dakikada Platini ile öne geçmesine karşın 78. dakikada Youssef El Arabi maçtaki son sözü söyledi ve iki ekip gruptaki ikinci maçlarından da sahadan beraberlikle ayrıldı.

Fas takımında Galatasaray’da forma giyen Nordin Amrabat ilk 11’de başladığı maçta ikinci yarıda yerini Youssef El Arabi’ye bıraktı. Fenerbahçe’nin transfer gündeminde yer alan yıldız futbolcu Younes Belhanda ise sahada 65 dakika görev yaptı.

Maçın 10. dakikasında Fas tehlikeli geldi ancak Abderahim Achchakir yakaladığı gol şansını değerlendiremedi. 17. dakikada bu kez Yeşilburun Adaları gole yaklaştı fakat Julio Tavares’in etkili şutunda kaleci gole izin vermedi. 23. dakikada Kape Verde adına Ryan Mendes’in şutundan sonuç çıkmadı. Maçta perdeyi açan gol 36. dakikada geldi ve Ryan Mendes’in pasını iyi değerlendiren Platini attığı golle takımını maçta 0-1 öne geçirdi. Maçın ilk yarısı 0-1’lik Yeşilburun üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci yarıda da Kape Verde atakları sürdü. 55. dakikada Varela topu kafayla Fas filelerine yollamak istedi ancak pozisyon aut ile sonuçlandı. 68. dakikada Fas adına Abdelaziz Barrada’nın şutunda top kaleyi bulmadı. Dakikalar 73’ü gösterirken Fas adına Abderahim Achchakir önemli bir gol şansını değerlendiremedi. Fas adına beklenen gol 78. dakikada geldi ve Abdelaziz Barrada’nın pasında Youssef El Arabi attığı golle maça 1-1’lik eşitlik getirdi.

Maçta başka gol olmadı ve karşılaşma 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Bu sonuçla Fas ve Kape Verde ikinci maçlar sonunda iki puanda kaldı.

Gruptaki 3. maçta Fas ev sahibi Güney Afrika ile karşılaşacak. Kape Verde ise gruptaki son maçında Angola ile mücadele edecek.

Yayınlanma Tarihi:22:48,