SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Üniversitesi Beşiktaş kampüsündeki tarihi ahşap binada yangın çıktı. Yanan tarihi binanın çatısı çöktü. Yangına karadan ve denizden söndürme araçlarıyla müdahale edildi.

Üniversitenin Ortaköy’deki kampüsünde bulunan 1871 yılında inşa edilen tarihi ahşap binanın 3. katında iddiaya göre bir öğretim görevlisinin odasındaki elektrik kontağından yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın ahşap binayı sardı. Çatıya sıçrayan yangına itfaiye ekipleri denizden ve karadan müdahale etti. Yangının büyümesi üzerine olay yerine Sarıyer, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu itfaiyesi ekipleri geldi. Ayrıca denizden de 3 söndürme aracı ile yangına müdahale edilmeye başlandı.

BAŞKAN AYSAL YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI İZLİYOR

GSTV’ye bağlanan G.Saray Başkanı şunları söyledi: ‘Üniversitemizin onarımı şuanda mümkün görünüyor. Yangını seyrederken içimiz kan ağlıyor, Galatasaray Üniversitesini eskisinden daha iyi bir hale getireceğiz. Galatasaray camiasını bu işe odaklayacağız.’

Başkan ayrıca sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden bir geçmiş olsun mesajı iletti;

“Galatasaray Üniversitesi’nin tarihi binalarında meydana gelen ve halen sürmekte olan yangın, Camiamızı derin bir üzüntüye boğmuştur.

Yangının en kısa sürede söndürülmesini diler, Galatasaray Üniversitesi Topluluğuna ve bütün Galatasaray Camiasına büyük geçmiş olsun dileklerimi sunarım.”

Yayınlanma Tarihi:07:29,