SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belhanda’nın transferinde sürekli pürüz çıkaran Montpellier Başkanı Louis Nicollin, oyuncusunu Fenerbahçe satmayacağını açıklamıştı.

Vatan Gazetesi’nin haberine göre, 22 yaşındaki yıldıza Avrupa'dan sadece Almanya ve İngiltere'ye satacağını belirten Nicollin'e sinirlenen Başkan Aziz Yıldırım, bugün Fransa'ya gidecek.

Fransa yolculuğunda Başkan Yıldırım'a kulübün idari menajeri Hasan Çetinkaya'nın eşlik edecek. Çetinkaya ile beraber transferi bitirmek için Fransız ekibiyle son kez masaya oturacak olan Yıldırım'ın Başkan Nicollin'e ödeme planı konusunda bizzat kendisini göstererek teminat vereceği tahmin ediliyor.

Transferin gerçekleşmesindeki en büyük engel olarak 10 milyon avro bonservis bedelinde ısrarcı olan Montpellier gözüküyor. Başkan Yıldırım'ın bu transferi 9 milyon avroya bitirmesine kesin gözüyle bakılıyor. Transferin gerçekleşmesi halinde Başkan Yıldırım'ın, Belhanda'yı Güney Afrika'da Afrika Kupası'nda mücadele eden Fas takımından 2 gün izin alıp özel uçakla Türkiye'ye getirmesi bekleniyor. Bu yolu daha önce Moussa Sow transferinde de kullanan Fenerbahçe'nin öncelikli olarak Fransa'dan iyi haberle dönmesi gerekiyor.

Yayınlanma Tarihi:10:40,