SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alonso, Ramos, Casillas ve Arbeloa, Zidane ile buluştu “Mourinho ile arabulucumuz sen ol” teklifi yaptı. Portekizli hoca ile arası ‘limoni' olan Zizou ise “Her şey daha kötüye gidebilir” diyerek şimdilik reddetti.

Hayalkırıklıklarıyla dolu bir sezon yaşayan Real Madrid'de toparlanma süreci belli ki kolay olmayacak… Ligde Barcelona'nın 15 puan gerisinde bulunan eflatun-beyazlılarda tek sorun saha içi başarısızlıkları değil. Teknik direktör Jose Mourinho'nun Casillas'ı yedek bırakması da kulübü içten içe karıştırmış durumda. Tecrübeli file bekçisi bunu sorun etmiyor gibi görünse de taraftarlarla Portekizli çalıştırıcının arasına ‘dağlar' girdi. Geçen sezon Barça'yı geçip şampiyonluğa ulaşan Real'de Mourinho kendi evi Bernabeu'da ıslıklandı.

ÇÖZÜM KABUL GÖRMEDİ

Mourinho ile futbolcular arasında dolaşan ‘karakedi'yi kovmak için oyuncular kulüp bünyesinde görev yapan efsane Zinedine Zidane'ın kapısını çaldı. Real'in ağır topları Alonso, Ramos, Casillas ve Arbeloa “Gel ve bizimle Mourinho arasında köprü ol. Kulüp içindeki armoni senin gibi birinin gelişiyle yeniden sağlanabilir” dedi. Ancak Mourinho'nun varlığından memnun olmadığını hissettirdiği Zizou bu teklifi şimdilik reddetti. Gerekçesi ise işlerin daha da kötüye gidebilme ihtimaliydi. Gelişmelerden Mourinho'nun hiç memnun olmadığı belirtildi.

YANINDA İSTEMEMİŞTİ

Real Madrid Yönetimi, daha önce de futbolcularla Mourinho arasında Zidane'ın yardımcı olmasını istemişti. Ancak yönetimin bu çabası Portekizli çalıştırıcının engeline takılmıştı. Bu olayın ardından hem Mourinho hem de Zidane sorun olmadığını söylese de ikili kimseyi ikna edememişti.

YA LÖW KABUL ETSEYDİ!

İspanyol devinde başkan Florentino Perez'in Mourinho'dan hiç memnun olmadığı biliniyor. Perez'in Portekizli çalıştırıcıya Şampiyonlar Ligi'nde Manchester United'le oynayacağı maçlarda son şansı tanıyacağı ifade ediliyor. Ancak Perez şu ana kadar Mourinho'yu gönderirse yerine getireceği ismi bulabilmiş değil. Başkanın gönlünde Joachim Löw var ancak başarılı hoca Alman Milli Takımı'nı bırakmayı düşünmüyor.

Yayınlanma Tarihi:09:36,