SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘İşin sırrı cesaret ve çalışmak’

“Yüreğimizle oynuyoruz, korkmuyoruz ve dersimizi çok iyi çalışıyoruz. İşte galibiyet böyle geliyor.Bu sezon 4 büyükler kötü değil, Anadolu takımları çok başarılı. Koşarsan,kazanırsın. Dünya koşuyor. Biz de durmayacağız “

Sezona Skibbe ile başlayan Karabükspor, bir türlü istediği sonuçları alamamış, alt sıralara demir atmıştı. Teknik direktörlük görevine Mesut Bakkal geldikten sonra her şey tersine döndü. Takımı kısa sürede ayağa kaldıran başarılı çalıştırıcının, son kurbanı Trabzonspor oldu. Arena'da Galatasaray'ı, Saracoğlu'nda F.Bahçe'yi 3-1'lik skorla deviren Karabük, Trabzon'a da Avni Aker'de aynı tarifeyi uyguladı. Başarının mimarı Mesut Bakkal, AMK'ya çok özel açıklamalarda bulundu. İşin sırrını sorduğumuz genç çalıştırıcı, “Cesaretliyiz, yüreğimizle oynuyoruz ve dersimizi iyi çalışıyoruz. Tamamen galibiyetlerin arkasında yatan gerçek bu. Büyük takımları deplasmanda güzel futbolla yenmek ve alkışlanmak gerçekten çok güzel” ifadesini kullandı.

‘SIKINTI YAŞARIZ SANDIM AMA…’

LuaLua, Mabiala, Seric, Shelton gibi kilit oyuncuların eksikliğine rağmen galibiyete hep inandığını vurgulayan Bakkal, “Bizim avantajımız bu kadro ile 4 hazırlık maçı oynamamız ve sistemin iyi işlemesi. Tabii ki bu kadar eksik varken, zaman zaman sıkıntı yaşayabileceğimizi düşündüm maç içinde. Ancak öyle olmadı. İstediklerimizi yapıp kazandık” diye konuştu. İki hafta sonra Beşiktaş ile oynayacakları maçı hatırlattığımız Bakkal, “Biz önce Kasımpaşa karşılaşmasını düşünüyoruz. Sonra Beşiktaş… Önemli galibiyetler aldık. Bizim ana hedefimiz takım hüviyeti kazanmak. Üst sıralara yakın olabiliriz. Ama gelecekte ne olacağını, beraber göreceğiz” ifadesini kullandı.

ŞİMDİ SIRA BEŞİKTAŞ’TA MI?

Son olarak 4 büyüklerin ligde yaşadığı sıkıntıyı sorduğumuz başarılı teknik adam, “Bunun nedeni onların kötü olması değli, Anadolu takımlarının kaliteli kadrolara sahip olması. Futbol eskisi gibi değil. Dünya koşuyor, siz de koşacaksınız. Biz durmayacağız, koşmaya devm edeceğiz” dedi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK