SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, Dünyanın dikkatini çeken Wesley Sneijder transferi ve bir çok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

‘SNEIJDER’İN ADAPTASYON SORUNU OLMAZ ÇÜNKÜ…’

Sneijder transferiyle ilgili görüşlerini dile getiren Dürüst, ”Sneijder transferine gelmeden evvel geçen seneye dönmek lazım.

Geçen sene 11 tane futbolcu transfer ettik. Bu senede Sneijder hariç 5 tane transfer yaptık. Bunların hepsi yıldız. Taraftarımızın yüzü zaten gülüyordu. Devamlılık arz eden bir şeydir transfer. Takımımıza daha keyif getirecek bir transfer yaptık. Bizim temel düşüncemiz ise bunu sahaya yansıtmak. Sneijder’in bir adaptasyon sorunu yaşayacağını düşünmüyorum çünkü iyi bir hocamız var” şeklinde konuştu.

‘HOCAMIZLA TRANSFERE BİRLİKTE KARAR VERİRİZ’

Dürüst, Fatih Terim’in Sneijder transferi konusundaki yetkisi ile ilgili soruya, ”Yanlış bir anlama var. Galatasaray’da transfer takım işidir. Bizim hocayla üçüncü dönemimiz. Hoca liste verdi, yönetim gitti aldı diye bir şey yok. Bu bir takım işidir ve bu transfer de öyle yapıldı. Listeyi hep beraber ortaya koyarız. Artıları eksileri sonrasında karar verilir. Liste aldı ortaya getirildi. Bunlar yanlış söylemler. Hiç bir yerde transfer böyle olmaz. Teknik olarak bu işin içinde kim varsa o bizi yönlendirir. Transferden alacağımız verimi de hocamız tayin eder” şeklinde cevap verdi.

‘GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN MESSİ’Yİ ALMAKTI’

8 Aralık’ta Fatih Terim’in Sneijder ve Diego değilde Kaka’ya hayır diyemem şeklindeki açıklaması hatırlatılan Dürüst, Gönlümüzden Messi’yi almak geçerdi ama takım menfaatleri ön plandadır. Biz iyi bir transfer yaptığımıza inanıyoruz ama iyi bir transfer olup olmadığını ilerideki dönemlerde saha içindeki futboluna göre değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

ÇİLEK SNEIJDER Mİ? 

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın ‘çilek’ diye kast ettiği futbolcunun Sneijder olup olmadığı sorulan Dürüst, ” Sneijder kariyerli bir futbolcudur” demekle yetindi.

‘SNEIJDER’E FAZLA PARA VERMEDİK’

Sneijder’in kazançlı bir futbolcu olup olmadığı sorulan Dürüst, ”Kazançlı bir futbolcu olup olmadığını performansına göre değerlendiririz. Türkiye’deki fiyatları sizde biliyorsunuz. Bence yüksek bir bonservis bedeli değil. Geçmişe bakarsanız büyük takımlara gelen oyuncuların hepsi 10 milyon civarındadır” şeklinde cevap verdi.

‘TAKIM İÇİ DENGELER BOZULMAZ’

Sneijder’in aldığı ücret nedeniyle takım içi dengeleri bozup bozmayacağı sorulan Dürüst, ”Diğer oyuncularla aldığı para konusunda fark vardır. Bu da zaten oyuncunun piyasadaki değeriyle ilgilidir. Dünya da böyle geçmişte de böyleydi. Bence bir sorun oluşturmaz. Bizim takımdaki oyuncularımızın hepsinin ayrı bir değeri var” şeklinde cevap verdi.

‘1 VEYA 2 TRANSFER YAPABİLİRİZ’ 

Galatasaray’ın Carlinhos’u alıp almayacağı sorulan Dürüst, Carlinhos ile ilgili bir tasarrufumuz olmayacak. 1 veya 2 oyuncu transfer edebiliriz. Genelde geri bölgeye düşündüğümüz isimler var” şeklinde konuştu.