SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlıların orta sahadaki maestrosu Manuel Fernandes ilk yarıda oynanan G.Saray maçında çok iyi bir performans ortaya koymuştu. 27 Ocak'taki derbide de Beşiktaş'ın en büyük kozu Portekizli yıldız olacağa benziyor.

‘'Uzun bir sakatlık dönemi geçirdim. Henüz tam anlamıyla hazır olmadığımın farkındayım. Ama ilk yarıdaki Fernandes'i herkes G.Saray önünde izleyecek.''

Önceki gün İstanbul BB önünde önemli bir fırsatı teperek liderliği G.Saray'dan alamayan Beşiktaş'ta en çok merak edilen soruların başında ise Manuel Fernandes'in durumu geliyordu. Sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı kalan ve idman eksiği bulunan Portekizli oyuncuya Belediye maçının son 20 dakikasında şans veren teknik direktör Samet Aybaba da tıpkı taraftarlar gibi tatmin olmadı. Şimdiki durumunun yetersiz olduğunu kendisi de kabul eden başarılı oyuncu karşılaşmanın ardından Aybaba ile kısa bir görüşme yaptı.

DERBİDE SAHADA

MAÇ eksiği olduğunu kabul eden orta sahanın maestrosu, “Zamanla çok daha iyi olacağım. Herkes G.Saray maçında ilk yarıdaki Fernandes'i görecek'' diyerek derbiye hazırlandığını söyledi. Oyuncusunun bu hırsı ve azmi karşısında çok mutlu olan Aybaba da Fernandes'i 27 Ocak'ta G.Saray ile oynanacak derbiye hazırlıyor. Portekizli oyuncu büyük bir aksilik olmazsa Arena'da sahaya ilk 11'de çıkacak. Ayrıca bir başka Portekizli Almeida da tıpkı vatandaşı Fernandes gibi sarı-kırmızılılar ile oynacak derbiyi iple çektiğini söyledi.

Ersoy ÖZDEM