SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Haftayı lider kapatma şansını İstanbul BŞB ile 2-2 berabere kalarak tepen Beşiktaş’ta Başkan Vekili Ahmet Nur Çebi, Bugün gazetesine konuştu.

Gelecek pazar oynanacak olan Galatasaray derbisini değerlendiren Çebi maçın favorisinin Sarı-Kırmızılılar olmadığını vurguladı ve “Onların şansı ne kadarsa bizimki de o kadar. Favori diye bir şey yok. Sahaya eşit şartlarda çıkacağız. Kim iyiyse maçı o kazanacak” dedi.

Çebi, 2-2 berabere kalınarak liderlik şansının tepildiği İstanbul BŞB maçını için de konuştu. “Kazanmamız gereken maçları bir türlü kazanamamak talihsizlik. O maçta her şey ortada. Yediğimiz ikinci golde o topun çarpması ve kaleye yönelmesi… Futbolda bazen şans gerekli” dedi.

Feda denerek başlanan sezonda Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında olmasının Fenerbahçe ve Galatasaray’ın formsuzluğu nedeniyle ortaya çıkmadığını dile getiren Çebi “Bu tamamen bizim kendi başarımızdır” diye konuştu.

‘BANA SORMAYIN’

Zirve yarışına rağmen tribünlerin hâlâ boş olması için ise “Tribünler orada, biletler orada. O girsin bu girmesin diye sınırlama da yapmıyoruz. Herkes gidip maçını izleyebilir. Bunun niçin böyle olduğunu bana değil taraftara sorun” ifadelerini kullandı.