SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılılar 12 gündür peşinden koştuğu Hollandalı yıldıza 3.5 yıllık resmi imzayı attırdı. Cimbom'un resmi açıklamayı yapmasının ardından yer yerinden oynadı. Sneijder bugün 15.30'da İstanbul'a geliyor.

Aslan, bir dünya yıldızını Türkiye'ye getirdi…Wesley Sneijder artık G.Saray forması giyecek… Hikayenin başına dönelim… Ligde lider olan, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıktıktan sonramuhtemel rakipler arasında belki de en zayıfı olan Schalke ile eşleşen G.Saray çıtayı yükseltmişti. Ancak takıma seviye atlatacak bir isimden yoksundu Cimbom.

Fatih Terim'in yönetime verdiği listede Sneijder'in de adı yazıyordu. Ve görüşmelerin başladığı borsaya bildirildiğinde ilk kıvılcımyakıldı. Sarıkırmızılı yürekler artık Sneijder ile yatıp, Sneijder ile kalkıyordu. Başta nazlanan Hollandalı futbolcu için ümitler tükenir gibi olmuştu ki CEO Lutfi Arıboğan ile başkan Aysal'ın danışmanı Sinan Kalpakçıoğlu önceki günMilano seferini başlattı. 03.00'te ‘evet' dedi.

Ancak Sneijder'i ikna etmek öyle sanıldığı gibi kolay olmadı. Lutfi Arıboğan ve Sinan Kalpakçıoğlu ikilisi sadece Hollandalı futbolcuyla değil babası Barry, eşi Yolanthe ve kardeşiyle uzun süren bir görüşme yaptı.

G.Saray, Sneijder'i ikna ettiğinde saatler geceyarısı 03.00'ü gösteriyordu. Son pürüzlerin giderilmesinin ardından G.Saray Kulübü bu gelişmeleri resmi sitesinden duyurup, borsaya da bildirince sarıkırmızı şölen başladı. Taraftar şimdi bugün İstanbul'a ayak basacak Sneijder'i bekliyor.

NE KADAR KAZANACAK?

Sneijder transferinin açıklanmasıyla birlikte merak edilen sorulardan biri de Hollandalı'nın alacağı ücretti. G.Saray'ın Sneijder'e 3 milyon euro transfer parasının yanı sıra yıllık 4 milyon euro vereceği belirtildi. 29 yaşındaki oyuncu maç başına da 25 bin euro kazanacak.

İLK ÖNCE MORATTI’YE SÖYLEDİ

Sneijder dün öğle yemeğinde Inter Başkanı Massimo Moratti ile bir araya geldi. Inter Başkanı'na “G.Saray'la anlaştım” diyen Hollandalı futbolcu bu yemekte lacivert-siyahlı camiaya veda etti. Sneijder son jestini yaparak, yemeğin parasını da ödedi.

 

Yayınlanma Tarihi:22:44,