SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Milano’da 3.5 yıllık kontrat imzaladığı Hollandalı yıldız yarın öğle saatlerinde İstanbul’da olacak.

Kulüp CEO’su Lutfi Arıboğan ile kulübün profesyonellerinden Sinan Kalpakçıoğlu, Wesley Sneijder ve Hollandalı yıldızın menajeri yarın öğle saatlerinde İstanbul’da olacak.

Hollandalı yıldız, Galatasaray’a ev sahipliği yapan Türk Telekom Arena Stadı ile Florya Metin Oktay Tesisleri’ni gezecek.

Ayrıca teknik direktör Fatih Terim’le de bir araya gelecek olan Sneijder, salı günü ise basın önünde sözleşme imzalayacak.

Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder’in transferi için Milano’da olan Galatasaray Kulübü  CEO’su Lutfi Arıboğan, GS TV’ye transferle ilgili bilgiler verdi.

‘PAZARTESİ SNEIJDER’LE BERABER GELİYORUZ’

İşte  Arıboğan’ın o sözleri:

“Wesley Sneijder’e ailemize hoş geldin diyoruz. İnşallah çok da başarılı olacak. Bir müddet de bu konu kamuoyunu meşgul etti. Bugün itibari ile mutabakata varıldı. İnşallah yarın geldiğinde son noktayı koyacağız.

Bu tip büyük oyuncu transferleri çok süratli olmuyor. Bu süreçi son derece dikkatli ve doğru yönettik. Inter’in bir oyuncusuydu sonuçta, ilk önce başkanları ile görüştük. Daha sonra oyuncu ile görüştük.

Oyuncunun Inter ile ilişkileri, süren sözleşmesi vardı ama G.Saray’da oynamaya niyetliydi. Bu düzeyde bir oyuncuyu ülke değiştirmesi bir anda olmuyor. O yüzden 10 günlük süreç bununla geçti. Olumsuzluk ise hiçbir anda olmadı.

Oyuncu düzeyinde ilk andan, birkaç saat öncesinde sonuca varana kadar hiçbir olumsuz durum olmadı. Sneijder Galatasaray için hiç tereddüt etmedi. Anlaşma yönünde hiç bir sıkıntı olmadı. Tamamen Inter tarafıyla ilgili sıkıntılar vardı.

Pazartesi günü saat 15.30 civarı Sneijder ile birlikte İstanbul’a geleceğiz. Sneijder artık son derece mutlu. Şu an eşyalarını topluyor. Zaten hazırlanmaya başlamıştı.”

Yayınlanma Tarihi:23:10,