SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında devre arasında, iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, ”Maça moralli çıkmıştık ama oyun başında yediğimiz golle direncimiz düştü. Beklediğimiz dirençli, inançlı oyun tarzı ortaya çıkmadı” diye konuştu.

”Rakibimiz bizim top kayıplarımızdan atak yaptı” diyen Güneş, şöyle devam etti: ”En azından top kayıplarını çıkarmamalıydık, baskı yapmalıydık. Rakibimiz bunu iyi kullandı. Hücumda zorluk yaşadık ve rakibi rahat oynattık. İkinci yarıda oyunu rakip sahaya yıktık ama gol gelmedi. Üçüncü golden sonra da teslimiyetçi bir görüntümüz vardı. Skor ne olursa olsun mücadeleyi bırakmamalıydık. Takımın oyun umudunu yitirmesi benim için çok olumsuzdu.”

Güneş, ”İkinci yarının ilk maçıydı ve çok şey kazanabilirdik. Çok şey kazanabileceğimiz bir maçta maalesef 3 puan kaybettik” dedi.

Güneş, bir gazetecinin hakemle ilgili sorusu üzerine ise ”Ofsayt, penaltı gibi konularda konuşmanın anlamı yok. Çok iyi bir hakem ama ev sahibi olarak faul veya diğer kararlarda bizim daha fazla aleyhimize karar verdiğini, rakibi rahatlattığını düşünüyorum. Oyun anlayışımızda bizim de eksikliklerimiz vardı” yanıtını verdi.

Güneş, Galatasaray, Beşiktaş gibi takımların puan kaybettiği haftada önemli bir avantajı değerlendiremediklerini ifade ederek, moral ve puan kaybettiklerini söyledi.

Bordo-mavili futbolcu Aykut, ”Lige iyi başlamak istiyorduk. İlk yarıyı 2-1 mağlup kapadık. İkinci yarıya iyi başladık, pozisyon bulduk ama atamadık. 3-1’den sonra da maç bitmiş oldu” dedi.

Futbolcu Olcan da ”Kazanmamız gerekiyordu. Bir maçımız diğer maçımızı tutmuyor. Kupada iki maçımızı kazandık, sonra beklemediğimiz yenilgi aldık. Söyleyecek fazla bir şey bulamıyorum” diye konuştu.