SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal’ın GS TV’ye yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“Hocamızın görüşleri doğrultusunda gerekirse transferler yapmayı planlıyoruz. Galatasaray'da oynamak Sneijder için büyük başarı. Kariyerini burada tamamlamak üzere buraya geldiğini söyledi. Beklentilerimiz boşa çıkmayacaktır. Bundan sonrası Fatih Hoca'nın işi.

Hocamızla dirsek teması içinde bu olayı geliştirdik. Bu konuda bir sıkıntı yok.

Moratti tam bir centilmen. Tüm ziyaretlerimde takdirimi kazandı. Ne dediyse onu yaptı. Sonuçta üç tarafı da mutlu eden bir gelişme oldu. Moratti ile işbirliğinden çok memnunum.

İki sene evvel vizyonumuzun ne olduğunu detaylarla anlattım. Avrupa'da kalıcı olmayı hedeflemiştik ve bu yolda ilerliyoruz.”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Sneijder transferinin ardından “Bu işi 8 Ocak’ta başlattık. Bu kadar zaman içinde bu transfer bitti. Kulübümüze hayırlı olsun. Büyük hedeflerimiz var, bu hedefler de büyük oyuncularla yakalanır. Sneijder iyi bir takviye olacak. Onu izleyerek Galatasaray’dan keyif almaya devam edeceğiz. Umarım Sneijder bu şansını iyi kullanır. Yarın (pazartesi) İstanbul’a gelecek. Sağlık kontrolünden sonra takıma katılacak. Hocamızın bazı düşünceleri var. Fatih Terim’in onayı olmadan böyle bir oyuncuyu buraya getirmek cüret işidir. Tabii ki onun da onayını aldık. Bunlar doğrultusunda 1 transfer daha yapmayı düşünüyoruz. Vizyonumuz çok belli. Biz Avrupa’nın en büyük 10 takımı arasına girmeyi hedeflemiştik ve bu yolda da adım adım ilerliyoruz. Sneijder, kariyerini Galatasaray’da tamamlamak üzere buraya geldiğini söyledi. Tüm varlığıyla bize katkı sağlayacağını söyledi. Kuzeyli ve disiplinli bir futbolcu” dedi.

AYSAL: CARLİNHOS TRANSFERİ OLMADI Transfer için 5 Şubat’a kadar zamanlarının olduğunun altını çizen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Carlinhos transferiyle ilgili olarak ise “Oyuncunun kulübüyle görüştük ama satmaya yanaşmadılar. Yaz döneminde tekrar görüşebiliriz” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:23:07,