SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen etkinlikteki smaç yarışmasında, İzzet Türkyılmaz (Banvit), İlkan Karaman (Fenerbahçe Ülker), Warren Carter (Antalya Büyükşehir Belediyesi) ve Alade Aminu (Pınar Karşıyaka) yer aldı.

Yarışmanın elemesinde 142 puan alan Alade Aminu birinci sırada finale kaldı. Elemelerde 136 puan elde eden iki sporcu İzzet ve İlkan için son bir smaç yapma şansı tanındı. İkili arasında yapılan son yarışmada jüri üyelerinden 50 tam puan alan İzzet Türkyılmaz, finale kalan ikinci isim oldu.

İki oyuncunun 3’er kez smaç yaptığı yarışmanın finalinde, Alade Aminu’nun topladığı 143 puana karşı, 148 puan alan İzzet Türkyılmaz, birinciliği kazandı.

Bu arada, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Jermareo Davidson’un bileğindeki sakatlığından dolayı son anda yarışmadan çekildiği bildirildi.

PENY 3’LÜK ŞOV YAPTI

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Beko All-Star 2013 organizasyonu, 3 Sayı Yarışması’yla başlarken, TED Ankara Kolejliler’den Kirk Samuem Penney birinciliği kazandı. Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak, Lionel Chalmers (Aliağa Petkim), Jon Diebler (Pınar Karşıyaka), Melih Mahmutoğlu (Erdemir), Ogün Sevinç (Hacettepe Üniversitesi), Kirk Samuel Penney (TED Ankara Kolejliler) ve Bekir Yaragüme’nin (Olin Edirne) katılımıyla 3 Sayı Yarışması düzenlendi. Oyuncuların, 5’i 2 sayı, 20’si ise tek sayı kabul edilen 25 atış yaptığı yarışmada ilk bölümün ardından, Ogün Sevinç, Bekir Yarangüme ve Kirk Samuel Penney finale kaldı. Final atışlarında 18 sayı üreterek en fazla skora ulaşan ABD’li oyuncu Peny, 3 Sayı Yarışması’nın birincisi oldu.

YILDIZLAR ŞUT YARIŞMASI

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Beko All-Star 2013 organizasyonunda Yıldızlar Şut Yarışması yapıldı. Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen etkinlikte, eski basketbolcular Levent Topsakal, Hüsnü Çakırgil ve Serdar Apaydın’ın liderliğinde, birer Beko Basketbol Ligi’nden, birer de Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde oyuncunun katılımıyla 3’erli 3 takım, Yıldızlar Şut Yarışması’nda karşı karşıya geldi. İlk takım Levent Topsakal, Şaziye İvegin (Galatasaray), Lionel Chalmers (Aliağa Petkim), ikinci takım Hüsnü Çakırgil, Birsel Vardarlı (Fenerbahçe), Jordan Theodore (Antalya Büyükşehir Belediyesi), üçüncü takım ise Serdar Apaydın, Esra Şencebe (Fenerbahçe) ve George Deniel Ewing’den (Beşiktaş) oluştu. Takımların farklı pozisyonlardan basket bulana kadar şut kullandığı ve en kısa sürede tamamlayan ekibin birinci olduğu mücadelede, Serdar Apaydın’ın ekibi 37 saniye ile en iyi zamanın sahibi oldu.

YERLİLER RÖVANŞI ALAMADI

Ülker Sports Arena'da oynanan ve Beko Basketbol Ligi'ndeki Türk ile Yabancı Yıldızları karşı karşıya getiren mücadelede galip taraf 116-115’lik skorla geçen yılki gibi Yabancılar Karması oldu.

Karşılaşmaya iki takım da All Star maçlarının alışkın temposu eşliğinde, bol skor üreterek başladı. Türk Yıldızlar adına Sinan Güler öne çıkan isim olurken Yabancılarda Joey Dorsey 8 sayıyla takımını sürükledi ve ilk çeyrek Orhun Ene'nin yönettiği Yabancı Yıldızların 27-25 üstünlüğüyle tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyoduna Galatasaray Medical Park'ın pota altı oyuncusu Ersin Dağlı'nın üçlükleri damgasını vurdu. Üst üste üç üçlük bulan Dağlı, Türk Yıldızları karşılaşmada öne taşıdı. Nitekim Semih Erden'in de skor katılımıyla Türk Yıldızlar, soyunma odasına 58-55 önde gitti.

Üçüncü periyotta pota altından üretime devam eden Türk Yıldızlar, çeyreğin ilk bölümünde farkı açtı. Ancak rakibinin boyalı alandaki etkinliğine karşılık, periyodun son dört dakikasında Farmar ile Vujacic'in dış şutlarıyla oyuna ortak olan Yabancı Yıldızlar, çeyrek sonunda skoru 88-88'de eşitledi.

Final periyodunda Ermal Kurtoğlu'yla etkili olan Türkler Karması'na, Alade Aminu ve Dusko Savanovic ikilisiyle cevap veren Yabancılar Karması, dış şutlardan etkinliğini sürdürdü ve 2013 Beko All Star mücadelesini 116-115 galip tamamladı.

MVP DORSEY

Yabancı Yıldızların galibiyetiyle tamamlanan karşılaşmanın En Değerli Oyuncusu Royal Halı Gaziantep BŞB’den Joey Dorsey seçildi. Dorsey, 19 dakika süre aldığı maçı 12 sayı ve 8 ribaundla tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:59,