SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hangi Beşiktaşlı rakip İBB olunca stada rahat gidebiliyor ya da televizyonlarının başına huzurlu bir şekilde oturabiliyor? Cevabını kısa yoldan verelim hiç! Çünkü futbolun içinde şansın olmadığını düşünenler büyük pencereden bakamazlar. Futbolun içinde şans vardır ve olacaktır. ‘Topun canı var' deyişi boşuna değildir. Zira Doka'nın Sivok'a çarptırıp (!) attığı golün tanımı nedir? 65'te girip 83'te sakatlanarak çıkan Doka, 18 dakikada Beşiktaş'ı lidelikten etme yemini mi etmiştir? Hatta arada bir de ‘Hakeme yedirmeden elimle önüme aldım mı ohh Beşiktaşlılar tam deli olur' mu demiştir? Mehmet Özdilek'in Beşiktaş'ı yenememesinin altında buzağı arayanlar (1998'den beri Antalya Beşiktaş'ı yenemiyordu. Bu şanssızlığı da Şifo bozdu) gibi olmayalım. Dün Beşiktaş iyi oynamadı ama puan kaybettiği golü yemeyi de hiç hak etmedi. Normal şartlarda en iyi ihtimalle taca çıkacak şut doksana gidiyorsa buyurun eleştirin Samet Aybaba'yı.

Ha o da hatasız değil. Hazır olmayan Fernandes'i denemek istemiştir laf yok ama çıkan adam Oğuzhan mı olmalıdır; bence Ozzie sahada kalmalıydı. Manu'nun acı çekmeden oynadığını görmek güzel ama. İBB önündeki 20 dakikalık oyunu Fernandes'in Galatasaray derbisi öncesi daha çok çalışması gerektiğini de gösterdi. Zira sezonun başındaki Fernandes'se dün sahadaki bizim alt mahalleden Ferdi'ydi.

İBB maçları zaten böyle olur diyelim. En iyi zamanında bile yenemedin, sahada iğne ile oynayan 4 futbolcu varken kazanamazsan da büyük olay değil. Mesele haftaya. Beşiktaş, Galatasaray'ı yenerse daha bir zevkle oturur liderlik koltuğuna. Keyifler de gıcır olur. Sorun şu yenebilir mi? Bence mümkün ama ilk devredeki iştahlı savaşan Beşiktaş sahada olmalı. Dünkü Beşiktaş en iyi ihtimalle beraberlik heşinde koşar. SON söz olarak Holmen'in sözleşmesi sezon sonu bitiyor; e Beşiktaş'taki kel futbolcu ihtiyacı da ortadayken… Bilmem anlatabildim mi?

Yayınlanma Tarihi:07:15,