SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yandı bitti kül oldu!

Yattık Wesley, kalktık Sneijder. İnanılmaz bilgi kirliliği içerisinde, her kafadan sesin çıktığı ortamda, Fatih Terim ve öğrencilerinin hangi psikoloji içinde Recep Tayip Erdoğan Stadı'nda çıktıklarını merak etmedik değil.

Sarı-kırmızılılar oyuna istekli ve bir an önce sonuca gitme adına hızlı başladı. Kasımpaşalı futbolcuların maçın ilk dakikalarından itibaren agresif oyunlarını, sertliğe dönüştürmelerine hakem Bülent Yıldırım sadece uyarıyla geçiştirip, Riera'nın ilk faulünde karta başvurması düşündürücüydü. Eboue'nin kontenjanından formayı bulan Sabri ilk yarının tartışmasız en iyisiydi. Kanattaki ikiliden Hamit vasatı aşamazken, Emre Çolak berbatın ötesindeydi. Atak başlangıçlarındaki kaptırdığı toplar, rakibi kovalamayışı, sürekli yanlış pas seçimleriyle adeta “hocam beni çıkar” diye bas bas bağırıyordu. Ancak Terim bizden farklı bir şey gördü ki (!) ikinci yarıya Hamit-Aydın değişikliğiyle başlamayı tercih etti.

İkinci 45'e Muslera'nın yediği jeneriklik golle başladık. G.Saray'ın bu sezon geriye düştüğü maçlarda oyunu çeviremediğini de düşünürsek, ikinci yarı Terim ve oyuncuları için adeta kabusa dönüştü. Oyunun başından itibaren 9 kişiyle sahasına kapanan Kasımpaşa iyice direnç kazandı ve kontrataklar da yakaladıkları mutlak pozisyonlarla farkı bile açmaları sürpriz olmazdı. Gelelim sadede; Ara transfer dönemini Başkan-Teknik Direktör çekişmesi olarak geçiren G.Saray bunlarla zaman harcarken, 6 puanlık avantajını daha ilk haftadan kaybetti.

Peki Fatih Terim transfer listesini verdiğini söyledi. Liste nerede? Ağaca çıktı. Ağaç nerede? Balta kesti. Balta nerede? Suya düştü. Su nerede? İnek içti. İnek nerede? Dağa kaçtı. Dağ nerede? Yandı bitti kül oldu!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek