SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder dedik; Senijad geldi!

Sevgili hasretini ancak çeken bilir. Gün geçmez, gece bitmez, günler tükenmez… Bir takıma aşkla bağlı taraftar için de durum farksızdır. Hasretle bekler bir sonraki maçı. Hele araya bir de uzun ayrılıklar girdiyse vay haline…

Dün akşamki maç da, 26 gün süren böylesine bir hasretin ardından geldi. Üstelik kafalar da karışıktı… Bir yandan Selçuk'u, Burak'ı, Semih'i, Umut'u, Elmander'i bekliyordu Galatasaraylılar… Bir de “Yengenize sorayım, anneme danışayım” diyerek sürekli top dolaştıran Wesley Sneijder'i…

Amrabat ve Eboue de, bir süredir yılda 7-8 kez düzenlendiğini düşünmeye başladığım Afrika Kupası'ndaydı üstüne üstlük… Tüm bunlara bir de zamansız, anlamsız, yersiz ve gereksiz “eleman!” muhabbeti eklenmişti…

Herkes bu yaşananların takımı ne kadar etkileyeceğini merak ediyordu… Kasımpaşa aleyhine hatalı bir ofsayt kararı; Özer Hurmacı'nın topla ilgisiz iki sert faulü ve hakemin bunlara kayıtsız kalışı; Selçuk'un harika uzun pası, Sabri'nin bilinçli ortası, Elmander'in ıskası ilk 8 dakikaya sığanlardı.

İlk yarının kalan dakikalarında iki takım adına birer gol gelse de, futbol adına pek keyifli sahneler yaşanmadı. Üstelik Sneijder özlemiyle yanıp tutuşurken Galatasaraylılar, yine Senijad gerçeğini yaşadı. İbricic, Gaziantepspor'dan geldiği Kasımpaşa formasıyla da Aslan'a gol attı.

Viudes, ikinci yarının 5'inci dakikasında işi iyice yokuşa sürdü… O dakikadan sonra tam bir kör dövüşü vardı sahada… İlk yarıda puan kayıplarının yaşandığı 8 maçtan farksız kareler izledik Galatasaray adına… Üstelik, Kasımpaşa yüzde 100 gollük üç pozisyondan da yararlanamadı bu sırada.

Sezonun ilk yarısında, oynanan kötü futbola rağmen liderlik koltuğunun kaptırılmaması, mucizevi bir şekilde Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalınması sorunların konuşulmasını hep erteledi Galatasaray'da.

Bonservisi taş çatlasa 8 milyon doları bulacak olan Sneijder dengeleri bozar mı diye tartışacağına Sarı-Kırmızılı camia, toplam değeri 128 milyon dolar takım neden bu kadar kötü oynuyor diye düşünmeli bu dakikadan sonra!!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek