SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı, Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Kurul Başkanı Yüksel Günay başkanlığındaki toplantıya Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

‘UEFA KRİTERLERİYLE YENİ BİR DÖNEME GİRDİK’

Kurulda konuşan başkan Aziz Yıldırım, bu divan kurulu toplantısında F.Bahçe tarihinin önemli günlerinden birinin yaşandığını söyledi. Başkan Yıldırım, “Bugün burada kulübün alacağı vereceği şu diye konuşmayacağız. Bugün burada geleceğe doğru atacağımız adımın ilk damgasın vurarak, neler yapacağımızı anlatacağız. Yapacaklarımızı, bundan sonrasını anlatacağız. F.Bahçe, UEFA kriterleriyle yeni bir döneme girerken, kendi içinde de bir yennilenmeye ihtiyaç vardı. Yöneticilerimiz ve onlarla çalışacak arkadaşlar çalışmalar yaptı. Bir sunum yapacaklar” dedi.

HAMAL BENZETMESİ

F.Bahçe için büyük bir emek verdiklerini ifade eden Aziz Yıldırım, “Bizim hibi hamalları bulamazsınız” dedi. Kulüp için günde 12 saat çalıştıklarını ifade eden Yıldırım, “Biz istiyoruz ki Fenerbahçe’de yeni yapılanma olsun. 15 yıldır amatörce çalışıyoruz. Bizden öncekiler de amatör çalıştılar. Biz 12 saat buradayız. Eskiden 3 saat gelir giderdi yöneticiler. Bunların alt yapısını oluşturmak lazım. Yeniden bir düzen kurmak ve Fenerbahçe’yi ileriyi taşımak gerek. Bakkal dükkanı gibi idare ettik burayı. Bugün AR&GE’ye dünyaca para harcanıyor. Genel giderlerin arttığını söylüyorlar. Bunu evet indirmemiz lazım. Zamanla büyüdük daha da büyüyeceğiz. Gelen yönetimler karar verme mekanizması olacaklar. Çalışanlar getirecekler ‘bunu ne yapalım’ diye soracaklar. Bizim gibi hamalları bulamazsınız. F.Bahçe’yi sevmek ayrı şey ama herkesin işi gücü var.” şeklinde konuştu.

‘TÜZÜK NE DİYORSA O OLACAK’

Transfer yapmak istediklerini ancak mali durumu her gün öğrenemediklerini dile getiren Yıldırım, “Ödediğimiz kiralar var. Bunları kolay şeyler zannediyorlar. Devlete 75 trilyon vergi ödüyoruz. Bunlar konuşulmuyor. Burayı profesyoneller idare etmeli. F.Bahçe büyük bir dev haline gelmeli. Ben her gün bütçemi öğrenmek istiyorum. Transfer yapmak istiyorum. Ancak mali durumu her gün öğrenemiyorum. ‘Transfer yapalım’ diyorum, ‘Para yok!’ diyorlar. Bilinçli bir şey yapmıyoruz, denetimler aynen devam edecek. Tüzük ne diyorsa o olacak. Eleman alıyorum kulübe ‘sormadın’ diyorlar. Genel Kurul’a mı sorucam personel alınıp alınmayacağını. Ben istiyorum ki bu insanlar gelip size anlatsınlar.” dedi.

‘F.BAHÇE’YE CANIMI VERİRİM’

F.Bahçe için canını bile vereceğini ifade eden Yıldırım, “Hayatımdan çok sevdim F.Bahçe’yi, bir sene gittim başka şeylerden dolayı yattım. Beş senede yatarım on sene de yatarım. F.Bahçe için can veririm. Benim bu kulübe neler yaptığımı herkes biliyor. Para ile ilgili hesap vermeyeceğim hiçbir nokta yok. CEO değil ‘Genel müdür’ derim, ne olacak? Ücretini filan söylüyoruz emin olun bir şey değil. Bizler denetleyici olalım. F.Bahçe’de yeni dönem başlayacak. En kötü günümüzde en iyi günümüzde burada olacağız. Hepinize saygılar sunarım.” şeklinde konuştu.

‘TÜZÜĞÜMÜZÜ BİLEN İNSANLARIZ’

Basında ‘Hisse senetlerini sattılar’ ‘MASAK, Maliye araştırma yapıyor' diye haberler yapıldığını belirten Aziz Yıldırım, “Bunları yazıyorlar. Artık buradan medyaya cevap vermeyeceğiz. Ama sizin sorduğunuz her şeye cevap vereceğiz. Gazetelerde yazılanlara değil, sizin sorduklarınıza cevap vereceğiz. Biz tüzüğümüzü bilen insanlarız ve ne zaman genel kuruldan izin almamız gerektiğini biliyoruz. Tüzük ne gerektiriyorsa onu yaparız”dedikten sonra Kulübün yeni CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz'ı kurul üyelerine takdim etti.

Yayınlanma Tarihi:12:41,