SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.saray bütün sıkıntılarına rağmen ligin ilk yarısında gemiyi limana yanaştırmıştı. Bütün hedeflerine ulaşmış, ikinci devre için önünü açmıştı. Devre arasında takıma 1-2 takviye yapıp yolunda yürüyecekti sarı-kırmızılılar. Ama her başarıda olduğu gibi G.Saray yine kendi kendini bıçaklamayı başardı. Kavga etti, zamanı boşa harcadı, dengesini bozdu ve bununla beraber ikinci yarıya dün gece mağlubiyetle başladı.

Kasımpaşa, G.Saray'ın ligde rahat yenebileceği bir takım. Güçlü bir kadrosu olmasına rağmen oyun yapısı G.Saray için biçilmiş kaftandı. Sadece savunma yapmıyorlar, hücumu da düşünüyorlardı. Böyle olunca G.Saray daha rahat oynayabilir, pozisyonlar bulabilirdi. Aslında oyunun başlangıcı ve ilk yarım saati de öngörüldüğü gibi oldu. G.Saray rahat oynuyor, Sabri ile sağ kanadı etkili kullanıyor, pozisyonlar ve pozisyoncuklar buluyordu. Bununla beraber gol de geldi. Ardından farkı açacak şansları da buldu ama Ibricic'in ceza sahasına girmeden vurduğu mükemmel şut G.Saray'ı durdurdu hem skor hem de futbol olarak.

İkinci yarının başında aynı şekilde Viudez de vurunca G.Saray dağıldı. Fatih Terim, Elmander ve Melo'yu çıkartıp Burak ve Emre'ye tahammül etmeye devam edince de Kasımpaşa'nın ekmeğine yağ sürdü. Emre Çolak'a 90 dakika sahada nasıl dayandı Fatih Terim çok merak ediyorum. İnsan kendi oğlu olsa kenara çağırıp kulağını çeker. Senin oyuncu değiştirme hakkın var ama Emre'yi değiştirmiyorsun. İnanılır gibi değil.

G.Saray için çok iyi başlayabilecek ligin ikinci yarısı kabusla başladı. Bu durumun sorumlusunun tek bir kişi olduğunu söylemek imkansız. Konsantrasyonu dağılan G.Saray'ın topyekün hatalı olduğunu kabul etmesi en hayırlısı olur. Eğer suçu birbirlerine atmaya kalkarlarsa içinden çıkamayacakları bir kaosa gireceklerini şimdiden söyleyebilirim. Kasımpaşa iyi takım. Defans ve hücum hattındaki önemli eksiklerine rağmen G.Saray'ı yendiler. Bu saatten sonra G.Saray ve G.Saray gibi oynayan takımların canını yakacakları aşikar.

Özetle G.Saray çok avantajlı başlayabileceği ligin ikinci yarısını kendi ayağına kurşun sıkarak karşıladı. Önlerinde zorlu bir fikstür ve baş etmeleri gereken birçok problem var. Bakalım yeniden ayağa kalkabilecekler mi!