SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir süre önce “Alsınlar paralarını, benim düşündüğüm yerlerinde kullansınlar” diyen Nicollin, FIFA gerçeğini göz önüne alarak 10 milyon euroya ‘Tamam' dedi.

Fenerbahçe Yönetimi, bir süredir cevap beklediği Montpellier'den sonunda olumlu cevap alarak Younes Belhanda transferinde mutlu sona ulaştı. Öyle ki Montpellier Başkanı Louis Nicollin'in bir süre önce yaptığı açıklamada “Bana 3 yıllık saçma bir teklifle geldiler. F.Bahçe dosyası benim için kapandı. Alsınlar paralarını, ben nerelerinde kullanmalarını istiyorsam oralarında kullansınlar” gibi iğrenç cümleler kurmasının ardından, yola geldi ve transfere mecruben izin verdi.

FIFA’DAN KORKTU

Çünkü Belhanda, F.Bahçe'nin yaptığı teklifi çoktan kabul etmiş ve İstanbul'a gitmek istediğini kulübüne bildirmişti. Durumun FIFA'ya gitmesi halinde elinin zayıf olduğunu bilen Nicollin de geri vites yaparak, F.Bahçe'nin 10 milyon euroluk ödeme teklifine ‘Evet' dedi ve transferin önünü açtı. Şimdi her an yönetimden mutlu haberin gelmesi bekleniyor.

3.2 MİLYON ALACAK

Bilindiği gibi Younes Belhanda, yaklaşık 20 gün önce F.Bahçe Yönetimi'yle masaya oturmuş ve maç başılarla birlikte 3 milyon 250 bin euro karşılığında sarı-lacivertlilerde oynamayı kabul etmişti. Hatta Faslı yıldız son yaptığı açıklamada, “F.Bahçe benim burada kazandığım paranın 3 katını veriyor. Nicollin'e ayrılmak istediğimi söyledim” ifadelerini kullanmıştı.

İrfan YiRMiBEŞ/AMK