SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp tesislerinde tüm futbolcuların katılımıyla yapılan antrenmanda, Galatasaray’dan sezon sonuna kadar kiralanan Sercan Yıldırım da yer aldı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni kamptan gelen hazır bir oyuncu aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Sercan’ın takıma katkı sağlayacağına inandığını belirten Çalımbay, ”Futbolcu olarak Sivasspor’a çok şey vereceğine yürekten inanıyorum. Çok kaliteli ve kendisini ispat etmiş bir oyuncu. Burada da mutlu olacağına inanıyorum. Kendisinin de söylediği futbola susadığı ve futbol oynamak istediği. Ben de kendisine en ideal yerin burası olduğunu söyledim. İnşallah bize çok büyük faydası olacak. Ben ona yürekten inanıyorum” dedi.

Gaziantepspor maçında oynatmayı pek düşünmediği Sercan’ı 18 kişilik kadroya alacağını ifade eden Çalımbay, ”İlk defa takımla antrenmana çıkıyor, hiç kimseyi tanımıyor. Ama kadromuzda olacak, kendisiyle akşam konuşacağız. Oynatabiliriz veya sonradan da oyuna alabiliriz” şeklinde konuştu.

Transfer görüşmelerinin sürdüğünü, olumlu sonuçlanması halinde Polonyalı bir forveti takıma dahil edeceklerini belirten Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bizim alternatifli bir kadro kurmamız gerekiyor. Alternatifli bir kadromuz olursa kupada da, ligde de gidebiliriz. Yeni transferlerin gelmesi mevcut arkadaşların performanslarının artmasına neden olacaktır. Takımda çok iyi bir rekabet olacaktır. Bunun faydasını inşallah takımımız görecektir, gerçekten ihtiyacımız var. Sezonun ilk yarısında sıkıntı yaşadık, ikinci yarıda aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz. Önemli olan Sercan’ın ve diğer gelecek arkadaşların performans ve kapasitelerini yüzde 100 sahaya yansıtmaları. Kadromuzu fazla şişirmeyi de istemiyoruz. Bizim kadromuz yeterli, önemli olan arkadaşlarımızın kapasitelerini sahaya yansıtmaları.”

Yayınlanma Tarihi:19:47,