SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı yıldız 1461 Trabzonspor maçı, Meireles’in cezası ve birçok konuda fanatik gazetesine açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

TRABZON’DA ÖRDEK GİBİYDİK Kuyt, “Türk Telekom Arena’da vahşi bir ortam vardı, ancak sahadaki futbolcuya, rakipleri bile olsa saygı duyuyorlardı. Hiç yabancı madde atılmadı mesela… Böyle bir ortamda, rakip bile olsanız, futbol oynamak için can atarsınız. Trabzon’a, Avni Aker Stadı’na gelince… Orada resmen ördek gibiydik, topu ne zaman ayağımıza alsak, üstümüze yabancı madde yağıyordu. Sürekli bir şeyler atıyorlardı üzerimize… Bu kabul edilebilecek bir şey değil.”

MEIRELES SUÇLU OLDUĞUNU KABUL ETTİ “Raul ile kamplarda da aynı odayı paylaşıyoruz. Galatasaray maçından sonra o olayları elbette konuştuk, tartıştık. Hatalı olduğunu kabul ediyor. Sahanın içinde hakeme o hareketleri yapmasının yanlış olduğunu kabul ediyor ve bu nedenle verilen cezayı kesinlikle doğru buluyor.”

“İngiltere’de sezon başında hakemler bazı bilgilendirmelerde bulunur. Özellikle de yabancı futbolcuları yanlarına alırlar ve İngiltere’de hangi hareketlerin sıkıntı yaratacağını, hangilerinin cezalandırılacağını anlatırlar. Bu durum, bu bilgilendirme çok iyi… Türkiye’de böyle bir şey yok ve bizler, yani özellikle yabancı oyuncular, herşeyi deneyerek öğreniyoruz.”

“Salih Uçan ve Recep Niyaz… Onlar, Fenerbahçe’nin geleceği… Öncelikle pırıl pırıl çocuklar. Olayın sportif boyutuna bakarsak, yine çok güzel şeyler söylemek zorundayız. Salih’in kendine olan güveni takdir edilmeli. Sezgisi çok kuvvetli ve iki ayağına da çok hakim… Recep de çok hareketli, çok kıvrak ve gelecekte gerçekten büyük futbolcu olacak.”

AZİZ YILDIRIM ÇOK ZEKİ “Başkan Aziz Yıldırım ile direkt anlamda çok kontak kurmadım. Fakat biraraya geldiğimizde edindiğim izlenimlerim şöyle: Her şeyden önce, kesinlikle çok iyi bir insan. Ayrıca çok zeki.”

Yayınlanma Tarihi:14:27,