SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2012 sezonuna stresli ve sönük bir başlangıç yapan Massa, son yarışlarda en çok puan toplayan pilotlardan biri olmuş, hatta bazı yarışlarda Alonso’nun da önünde yer almayı başarmıştı. Bununla birlikte Massa, son yarışlarda Alonso’nun şampiyonluk mücadelesine destek olmak için takım emirlerine uymuş, ABD GP’de takım arkadaşının gridin temiz tarafından başlamasını sağlamak için kasıtlı olarak ceza bile almıştı.

Massa’nın güçlü performansını sürdürmesi durumunda Ferrari, benzer takım emirlerini 2013 sezonunda uygulamakta sıkıntı yaşayabilir. Fakat Domenicali bu konuda herhangi bir endişe taşımadığını ifade etti.

Madonna di Campiglio’daki kış etkinliği “Ferrari Wroom”da konuşan Domenicali, “Bunun bizim için bir güç olduğunu düşünüyorum. Başka bir açıdan bakarsak geçtiğimiz yıl, sezonun ilk bölümünde, en yüksek puanları alamadık, bunun cezasını da ikinci bölümde çektik” dedi.

Domenicali, “Fernando ve Felipe’nin bu durumun üstesinden başarıyla gelmesi, takımın sahip olduğu güçlü noktalardan birisi. Diğer takımlarla kıyaslandığında bu konuda en iyi durumda olan biziz” yorumunda bulundu.

Massa’nın sezonu güçlü bir şekilde bitirmesinin Alonso için de iyi bir motivasyon olduğuna inandığını kaydeden Domenicali, “Sonuç olarak kimse arkasına yaslanıp oturamaz” dedi.

Takım içinde yapıcı bir baskı unsurunun olmasının olumlu bir durum olduğunu söyleyen Domenicali, Massa’nın bu sezon, geçtiğimiz yıl bitirdiği güçlü seviyeden devam edeceğine inandığını vurguladı.

Domenicali, “Felipe’nin kariyerinin en zorlu dönemi artık geride kaldı” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:41,